Premiera debiutanckiej płyty Why Don’t We „8 Letters”!

Daniel Seavey, Zach Herron, Corbyn Besson, Jonah Marais i Jack Avery, którzy tworzą pochodzący z Los Angeles boysband Why Don’t We, doczekali się premiery debiutanckiej płyty. Album nosi tytuł „8 Letters” i w dniu premiery wspiął się na 4 miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w serwisie iTunes.

Posłuchaj albumu „8 LETTERS”

Chwaleni przez magazyn „Rolling Stone” młodzi Amerykanie przygotowali wcześniej grunt pod premierę płyty znakomitymi singlami „Hooked” i „Talk” oraz niedawno wydaną piosenką tytułową (łącznie 43 mln streamów na Spotify). Obydwa stały się przebojami, dzięki czemu płyta „8 Letters” z miejsca wdrapała się na szczyt listy iTunes Overall Album.

Przypomnijmy, że panowie mają między 17 a 20 lat. Why Don’t We może się pochwalić ponad 200 mln streamów piosenek, 3,1 mln followersów na Instagramie, przeszło 250 mln obejrzeń klipów na YouTubie. Wszystko to zespół osiągnął w niewiele ponad rok. W tym okresie ukazały się też cztery EP-ki Why Don’t We – „Only The Beginning”, „Something Different”, „Why Don’t We Just” (nr 1 na liście iTunes „Pop Albums” kosztem Bruno Marsa, Harry’ego Stylesa, Eda Sheerana) i „Invitation”.

Why Don’t We mieli okazję dzielić scenę z takimi gwiazdami popu jak Taylor Swift, Ed Sheeran, Camilla Cabello. Anglik napisał dla nich singlową piosenkę „Trust Fund Baby”, która stała się przebojem (nr 3 na liście iTunes Overall Songs i nr 2 w notowaniu Pop Songs). Inny popularny utwór boysbandu to „These Girls” (pierwsza 10. na iTunes „Top Pop Songs”; ponad 53 mln obejrzeń teledysku).

Zobacz klip do piosenki „8 LETTERS”