YAMI – pochodzący z Angoli muzyk MARIZY i ANNY MARII JOPEK wystąpi we Wrocławiu!

yami_med

W ramach kolejnego koncertu z cyklu Siesta W Drodze, organizowanego we Wrocławiu wspólnie w Ethno Jazz Festivalem, Marcin Kydryński zaprezentuje publiczności niezwykłą muzyczną osobowość.

 

YAMI, multiinstrumentalista, kompozytor, wokalista i producent płytowy, znany polskiej publiczności ze wspólnych występów razem z Anną Marią Jopek oraz Marizą wystąpi 12 października w Synagodze Pod Białym Bocianem.

 

YAMI, właściwie Fernando Araujo,  urodził się w Angoli w dniu, w którym człowiek wylądował na Księżycu co, jak twierdzi, wpłynęło na jego dość szaloną i pogodną naturę. Jego dwunarodowa rodzina przeniosła się do Lizbony po odzyskaniu przez Angolę niepodległości w 1974 roku. Yami chodził do szkoły jazzu w stolicy i jednocześnie udzielał się intensywnie na wielu scenach – od muzyki afrykańskiej aż po fado. Jego niebywała muzykalność zwróciła uwagę samego Carlosa do Carmo, niewątpliwie największej z żyjących legend muzyki portugalskiej. Od tamtej pory Yami jest stałym akompaniatorem mistrza. Współpracował m.in. z Camane, a także nieomal wszystkimi wielkimi – i wschodzącymi (jak Carminho) gwiazdami fado.

 

Obecnie koncertuje także z divą z Cabo Verde – Lurą oraz genialną wokalistką fado – Marizą!

Prowadzi autorski zespół, z którym wydał płytę Aloelela (HM Musica 2007): bukiet szczęśliwych, piosenek zakorzenionych w afrykańskiej tradycji. Współtworzył też zespół Muxima, którego twórczość była hołdem dla starych piosenek popularnych w Angoli. Z Muxima wydał dwie płyty, które podobnie jak jego autorski album szybko zniknęły z półek sklepowych.
Yami uczestniczył w kilkudziesięciu projektach muzycznych na świecie. Sam skupia wokół siebie najzdolniejszych muzyków Portugalii. W Polsce współpracował z Anną Marią Jopek przy projekcie Sobremesa, gdzie pojawił się u boku takich znakomitości jak Paulo De Carvalho, Ivan Lins, Tito Paris czy Sara Tavares.

Płyta Sobremesa pokryła się szybko platyną, a dwie trasy koncertowe odniosły ogromny sukces. Obecnie YAMI pracuje nad nowym albumem.

 

12.10.15 godz.20.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

Marcin Kydryński prezentuje:

YAMI (Angola/Portugalia)

bilety: 100 zł – I miejsca, 75 zł – II miejsca, 60 zł – III miejsca, 40 – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn  i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.pl,  www.ebilet.plwww.eventim.pl,

rezerwacje: bilety@o2.pl