Siddharta „Infra” – polska premiera: 4 września

siddharta_cover

4 września do polskich sklepów trafi nowy album słoweńskiej formacji Siddharta zatytułowany „Infra”. 

 

„Infra” to pierwsza płyta studyjna Siddharty z premierowym materiałem zarejestrowanym w studio nagraniowym od wydanego w 2009 roku krążka „Saga”. W 2011 roku ukazał się album koncertowy „VI” z nowymi kompozycjami nagranymi w wersji live. Na „Infra” trafiło dziesięć premierowych piosenek. Album promuje kompozycja „Ledena”.

 

„Infra” to pierwszy z dwóch nowych albumów Siddharty zaplanowanych na 2015 rok. Na obu znajdzie się w sumie dwadzieścia utworów. Wydanie obu płyt będzie prezentem dla fanów zespołu z okazji 20 urodzin Siddharty.

 

Siddharta powstała w 1995 roku, kiedy czterej przyjaciele – Tomi M. (śpiew, gitara), Primož B. (gitara, śpiew), Primož M. (gitara basowa) i Boštjan M. (perkusja) – postanowili zacząć grać razem pod nazwą przyjętą z tytułu znanej książki Hermanna Hesse. W 1999 roku rozpoczęło się pasmo największych sukcesów zespołu. Klip „My Dice” z 2004 roku był wykorzystywany w czołówce MTV Rock Chart i emitowany przez tydzień w MTV Europe. Od 20 września 2004 roku pojawiał się również w kilku innych ważnych stacjach w Europie (MTV, VIVA, VH1). 13 września 2004, razem z premierą w MTV Europe, Siddharta została uznana przez MTV za Artystę Tygodnia. W 2005 roku Siddharta otrzymała w Lizbonie swoją pierwszą nagrodę MTV European Music Award (EMA) w kategorii Best Act. Ten sukces grupa powtórzyła rok później zwyciężając w kategorii Artist of the Year. Zespół kilkukrotnie występował w Polsce, gdzie cieszy się dużą popularnością. Ostatni raz – w 2014 roku, gdy wystąpił na koncertach w Głogowie, Warszawie, Krakowie i Lublinie.

 

Singel “Ledena”

 

Oficjalny profil FB Siddharta: https://www.facebook.com/Siddhartaofficial

Dystrybucja – MonseArt Music: https://www.facebook.com/MonseArtMusic