Rudimental na pierwszym klubowym koncercie w Polsce!

attachmentimg8984

14 listopada Rudimental wrócą do Polski, tym razem nie po to, by zawładnąć jedną z festiwalowych scen, ale by po raz pierwszy skumulować swoją niesamowitą energię w klubie. Występ odbędzie się w ramach promocji nowej płyty, a muzycy zagrają  w warszawskim Palladium.

Kiedyś Piers Agget, jeden z liderów formacji, powiedział, że Rudmiental chcą być zespołem wielkich scen festiwalowych. Zakładany plan udało się osiągnąć wyjątkowo szybko – Rudimental gościli na największych scenach najważniejszych festiwali, a nawet odbierali nagrody dla najlepszego zespołu grającego na tego rodzaju imprezach. Wyróżnienie przyznane zresztą całkowicie zasłużenie, bo Rudimental to wymarzony festiwalowy zespół. Otwarty na kontakt z publicznością, naładowany energią, efektownie wyglądający i doskonale brzmiący. Tym razem jednak polska publiczność spotka się z nimi w nowych warunkach – na pierwszym klubowym koncercie. I spodziewamy się, że będzie to niezwykły wieczór. 14 listopada, Warszawa, Klub Palladium!
Rudimental to trzej producenci i muzycy, Piers Agget, Kesi Dryden i Amir Amor, oraz DJ Locksmith. Bardzo wcześnie zaczęli karierę w londyńskim muzycznym światku. Amir już jako 15-latek produkował hip-hopowe i garażowe bity z Plan B, Piers był szefem studia, a Locksmith i Piers wprawiali się w londyńskiej pirackiej stacji radiowej Deja Vu. Dorastali słuchając wszystkiego, od grime’u po jazz i bluesa, od hip-hopu po house. Wszystkie te fascynacje połączyli na debiutanckim albumie „Home”, który przywrócił blask nieco zapomnianemu drum’n’bassowi. Płyta Rudimental pokryła się platyną, znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży i była nominowana do Mercury Music Prize. Na listach przebojów i w stacjach radiowych pojawiło się w sumie aż 7 singli pochodzących z tego wydawnictwa, w tym doskonale znane „Waiting All Night” i „Feel The Love”.
Nowy album Rudimental, „We the Generation” ukaże się 18 września. Pierwsze ujawniane fragmenty płyty brzmią znakomicie i spotykają się ze znakomitym przyjęciem fanów, o czym świadczą wysokie pozycje na listach przebojów. Wśród gości na albumie zapowiedziano m.in. Eda Sheerana, Dizzee’ego Rascala czy Lianne La Havas i oczywiście Ellę Eyre. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że drugie studyjne wydawnictwo Rudimental po tygodniu od premiery przynajmniej w Wielkiej Brytanii zadebiutuje na pierwszym miejscu listy najchętniej kupowanych płyt.
Bilety w cenie 109 złotych w sprzedaży od czwartku 27 sierpnia (godzina 12:00) na stronie www.alterart.pl