Kyle zapowiada debiutancką płytę

Album „Light Of Mine” ukaże się 18 maja 2018!

Niedawno wraz z Kehlani wylansował wielki hit „Playinwitme„. Teraz kalifornijski raper Kyle zapowiada swoją debiutancką płytę. Album „Light Of Mine” ukaże się 18 maja 2018 roku.

Pochodzący z kalifornijskiego miasteczka Ventura Kyle ma również inne imponujące sukcesy. Jego piosenka „iSpy (feat. Lil Yachty)” jest w Ameryce poczwórnie platynowym singlem, dotarła do pierwszego miejsca listy Billboard Hot Rap Songs oraz czwartego na Billboard Hot 100. Informacja o debiutanckim albumie pojawia się zaledwie kilka dni po niezapomnianym występie na festiwalu Coachella, na którym wraz z Chance The Rapper wykonał piosenki „Wanna Be Cool” oraz wspomnianą „iSpy„.

Posłuchaj

Płytę „Light Of Mine” promowała wspomniana piosenka „Playinwitme (Feat. Kehlani)” oraz  „To The Moon„. Pierwsza z wymienionych szybko znalazła się na liście Top 50 amerykańskiego Spotify. Drugą chwalił w swojej recenzji prestiżowy dziennik „The New York Times„, zwracając między innymi uwagę na wspaniałe rymowanie 24-letniego Kyle’a oraz podnoszącą na duchu historię, którą opowiada w piosence. Magazyn „Paper” twierdził w recenzji, że: „Ten melodyjny refren prędko nie wypadnie wam z głowy”.

Kyle ma też talent aktorski i w 2018 roku będzie go można zobaczyć w produkcji Netflix The After Party„, określanej jako hiphopowa komedia. Zagrają w niej jeszcze Wiz Khalifa, French Montana, Teyana Taylor.

Hiphopowiec obecny jest na scenie od 2010 roku. Jego największym sukcesem jest wspomniany multiplatynowy singel „iSpy (feat. Lil Yachty)„, który był jedną z najczęściej odtwarzanych piosenek w streamingu w 2018 roku. Kyle współpracował do tej pory z takimi wykonawcami jak: Chance The Rapper, G-Eazy, Logic, Charlie Puth, Ty Dolla $ign, Miguel i inni.