Złoto za „WOS” dla Lao Che i premiera drugiego singla

Idealna równowaga między taneczną pulsacją a melancholią. 8/10 – Onet.pl

 

Wiedza o społeczeństwie pokazuje, że jeśli kiedyś tę płocką formację ma dopaść kryzys… to jeszcze nie teraz. 4,5/5 – Teraz Rock

 

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że bawiąc się dźwiękami, bawiąc się słowem i – chyba – bawiąc się podejściem fanów do zespołu, płocka formacja zgłasza się jako kandydat do płyty roku. 8/10 – Dziennik.pl

 

Ta płyta jest jak kubeł zimnej wody na nasze obecne patriotyczne uniesienia. 5/6 – Newsweek

 

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że album Lao Che – „Wiedza o Społeczeństwie”, który miał premierę 16 lutego 2018 r. uzyskał status Złotej Płyty. Te utwory, to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina. Krążek został przez wielu krytyków okrzyknięty kandydatem na najlepszy polski album 2018 roku.

 

Fani oceniają najnowsze wydawnictwo Lao Che nogami, wykupując do ostatków miejsca na ich wiosennej trasie koncertowej, a także płyty ze sklepowych półek. To kolejna dobra informacja po 1 miejscu na oficjalnej liście sprzedaży, świetnych recenzjach i fantastycznych wynikach pierwszego singla „Nie Raj” zarówno w stacjach radiowych, jak i serwisach streamingowych. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić drugi singiel.

 

„Kapitan Polska” to kolejna propozycja promująca album „Wiedza o Społeczeństwie. Podobnie do całej płyty, w utworze można dopatrywać się muzycznych inspiracji latami 80’, a tekst Huberta „Spiętego” Dobaczewskiego odkrywa przed nami kolejne warstwy sporów międzyludzkich. Za produkcję odpowiadał Filip „Wieża” Różański i Piotr „Emade” Waglewski. W jednej ze zwrotek można usłyszeć innego członka muzycznego rodu  – Bartosza „Fisza” Waglewskiego.

 

Link do utworu: smarturl.it/gihxz5