Premiera debiutanckiej płyty Hayley Kiyoko „Expectations”

Młoda artystka, którą podziwiają miliony nastolatków na całym świecie

Hayley Kiyoko to znana aktorka i tancerka, która właśnie wydała swoją debiutancką płytę „Expectations”. Na albumie znajdują się m. in. utwory „Curious”, „What I Need” (feat. Kehlani) oraz „Feelings”, które już teraz mocno namieszały w serwisach streamingowych.

Pomimo swojego młodego wieku (26 lat) artystka nagrała bardzo dojrzałe, głęboko przemyślane i dopracowane piosenki. Hayley tak mówi o „Expectations„:

Takiego poziomu dojrzałości do tej pory nie osiągnęłam. W tekstach zdecydowanie daje się zauważyć moją pewność siebie. Dojrzałe są melodie, produkcja. Albo się to komuś podoba, albo nie. Nie chodzi o to, że wcześniej brakowało mi pewności siebie, lecz o to, iż teraz ona wprost wylewa się z moich utworów„.

Wspomniana piosenka „Curious” „mówi o tym, że trzeba mieć szacunek do samego siebie. O tym, że trzeba wiedzieć, kiedy należy się wycofać, gdy ktoś, na kim ci zależy, nie postępuje właściwie” – wyjaśnia Hayley Kiyoko.

Utwór „Curious” komplementowały na swoich łamach „The New York Times” (dziennik umieścił go na swojej playliście), magazyn „Time„, a także Idolator i FADER. Remiksy tego utworu popełnili – duet z Filadelfii Marian Hill, producent i muzyk Sweater Beats, a także pochodzący z Chicago taneczny duet Win And Woo.

Wcześniej Amerykanka ujawniła piosenkę „Feelings„, a także utwór „Sleepover„. W kompozycji „What I Need” gościnnie pojawia się Kehlani.

Hayley Kiyoko ma 26 lat. Oprócz śpiewania i pisania popowych piosenek gra w filmach i reklamach. Ma na koncie role w filmach „Czarodzieje z Waverly Place„, „Scooby-Doo: Strachy i patałachy„, czy „Scooby-Doo: Klątwa potwora z głębin jeziora„. Hayley wyreżyserowała też kilka teledysków do swoich piosenek.

Pochodząca z Los Angeles Kiyoko karierę zaczęła w 2007 roku jako aktorka. Za muzykę na poważnie zabrała się kilka lat później. W 2016 roku „Rolling Stone” zaliczył ją do grona artystek, które warto poznać. Parę miesięcy później ukazała się EP-ka Hayley Citrine„. Z niej pochodzą przebojowe single „One Bad Night” i „Gravel To Tempo„. Później miała okazję występować na prestiżowych festiwalach, w tym na SXSW w Austin. W roku 2018 zaprezentuje się między innymi na festiwalu Coachella. Hayley będzie również supportować Panic! At The Disco podczas ich trasy w Stanach Zjednoczonych.

Posłuchaj