Projekt “Last Call”

Zróbmy wspólnie teledysk by uczcić piękno natury w Międzynarodowy Dzień Ziemi!

 

Last Call jest piosenką z debiutanckiego albumu neena “Flipside”. Stworzony jeszcze przed 2015 i zaprezentowany pierwotnie w półfinale 9 edycji programu Must Be The Music utwór przeszedł przez 2 lata muzyczną metamorfozę, zachowując jednak swoje główne przesłanie – “Ziemia jest naszym jedynym domem, dbajmy o nią!”. Tekst piosenki mówi o konieczności zauważania i doceniania bogactwa natury na co dzień, otoczenia cierpiącej planety należną jej troską. Projekt teledysku do Last Call jest próbą docenienia tego co zawdzięczamy naturze, a co możemy łatwo utracić. Neena zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia bezpośredniego udziału w videoklipie:
“Wystarczy przesłać filmik z własnych zbiorów podróżniczych, lub zwykłych spacerów, w którym przemierzacie piękny naturalny krajobraz. Chodzi o bezpośrednie, osobiste doświadczenie piękna natury i pokazanie jak wiele ona znaczy w Waszym życiu. Myślę, że taki pozytywny osobisty przekaz może czasem dać więcej do myślenia, niż przytaczanie alarmujących statystyk. Łatwiej sobie wtedy wyobrazić, co każdy z nas z osobna może realnie stracić. Ponieważ projekt ma charakter non-profit, nagrodą dla osób, których filmiki znajdą się w klipie, będzie po prostu wielka satysfakcja z podzielenia się swoją radością z innymi :)”
Wszyscy są zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie. Materiały, które mogą być przesyłane do 30 marca, powinny spełniać proste wymogi techniczne, których szczegóły wraz z regulaminem projektu artystka podaje na swoim fb. Premiera oficjalnego teledysku Last Call planowana jest na 22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Utwór ‘Last Call’ odsłuchać można na oficjalnym kanale youtube Artystki.

neena to młoda, obecnie 18 letnia wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która proponuje świeżą estetykę dźwięku, łączącego pop z muzyką alternatywną i elektroniczną. Poprzednie produkcje artystki, „Roses” oraz „Run” zostały docenione przez słuchaczy, otrzymały miejsce na Liście Osobistej Piotra Metza w trzecim programie Polskiego Radia oraz szereg pozytywnych recenzji w mediach i portalach muzycznych.

W ciągu ostatnich dwóch lat neena intensywnie pracowała nad nowym albumem, odkrywała nowe brzmienia i pisała utwory, które są jej podróżą w nowy wymiar, w nieznany jeszcze świat. Artystka przyznaje, że przywiązuje taką samą wagę do kompozycji, jak i tekstów, w których opisuje swój bardzo subiektywny, obraz współczesnego świata. W swojej twórczości odważa się stawiać pytania, z którymi, jak twierdzi, konfrontuje się młode pokolenie, wchodzące obecnie w dorosłość, próbujące odnaleźć się w zastanym hiper konsumpcjonistycznym i skonfliktowanym świecie.

W listopadzie 2017 został wydany pierwszy singiel “The Game” z debiutanckiej płyty o tajemniczym tytule „Flipside”, której premiera szykowana jest na ten rok.