Nowy singiel Muse „Thought Contagion”!

Po blisko 10 miesiącach oczekiwania fani znakomitego brytyjskiego zespołu Muse doczekali się premiery nowej piosenki! Utwór nosi tytuł „Thought Contagion”.

Jakby radości było mało, Muse ujawnili również teledysk do singlowego utworu, love story silnie inspirowane latami 80. Za klip odpowiada doskonale znany Anglikom Lance Drake, który kilkanaście miesięcy temu wyreżyserował klip do piosenki „Dig Down”. Utwór „Thought Contagion” wyprodukowali muzycy tria i Rich Costey. Miksami zajął się Adam Hawkins.

Matt Bellamy, gitarzysta i wokalista Muse, jest autorem tekstu piosenki „Thought Contagion”, jak sam stwierdził: „Utwór opowiada o tym, jak przekonania, idee czy myśli jednych ludzi potrafią znacząco wpłynąć na innych i zupełnie zmienić ich tok myślenia”.

Trio, słynące ze spektakularnych koncertów, kilka dni temu odebrało nagrodę NME dla najlepszego festiwalowego headlinera. Doceniono koncerty Muse na festiwalach Reading i Leeds w 2017 roku. Z gościnnym udziałem Briana Johnsona, wokalisty AC/DC, w coverze klasyka legendy hard rocka „Back In Black” w Reading.

Ostatnia płyta Muse to „Drones” z 2015 roku. Zadebiutowała na pierwszym miejscu w 21. krajach, w tym na szczycie w USA (pierwszy taki przypadek w karierze tria). Album został nagrodzony Grammy, drugim w historii Anglików. Wydane dotychczas płyty Muse sprzedały się w ponad 20 mln egzemplarzy na świecie. Kapela kilkakrotnie występowała w Polsce. Po raz ostatni w czerwcu 2015 roku na Orange Warsaw Festival. Oprócz Matta Bellamy’ego zespół Muse tworzą Dominic Howard (perkusja) i Chris Wolstenholme (gitara basowa).