Nominacja do Oscara dla piosenki „This Is Me” z musicalu „Król rozrywki”

Kolejny sukces „This Is Me”! Utwór z musicalu „Król Rozrywki” otrzymał nominację do Oscara za najlepszą piosenkę!

Posłuchaj albumu

Numer jeden na liście „Billboard”, triumf w notowaniach iTunes w ponad 60 krajach, Złoty Glob – oto osiągnięcia fantastycznej ścieżki dźwiękowej do przebojowego musicalu „Król rozrywki” z Hugh Jackman, Zac Efron i Michelle Williams w rolach głównych. Jak można się było spodziewać to nie koniec sukcesów utworu „This Is Me” – ze Stanów napłynęła właśnie informacja o nominacji do Oscara za najlepszą piosenkę!

„The Greatest Showman – Original Motion Picture Soundtrack” swój sukces zawdzięcza przede wszystkim znakomitym kompozycjom. Ich autorami są laureaci Oscara i Tony, Benj Pasek i Justin Paul. Koproducentem całości jest Greg Wells (m.in. Twenty One Pilots, Adele, Katy Perry). To dzięki ich genialnej wyobraźni ścieżka dźwiękowa króluje na „Billboardzie”, iTunes, a aż dziewięć, pochodzących z niej piosenek, znajduje się w notowaniu Spotify Top 200 Global (okupują pięć z sześciu czołowych miejsc na listach Global oraz US Viral Chart).

Zapoznać się ze wspaniałymi utworami autorstwa Benja Paska i Justina Paula z pewnością warto. Nie tylko dlatego, że doskonale śpiewają je członkowie obsady, w tym Hugh Jackman, Keala Settle, Zendaya, czy Zac Efron, lecz również na doskonałe recenzje. „Będziecie nucić te piosenki jeszcze długo po napisach końcowych” – napisał recenzent „USA Today”.

Wielka gwiazda amerykańskiej telewizji Oprah Winfrey umieściła soundtrack do „Króla rozrywki” wśród swoich ulubionych płyt 2017 roku.

Film „Król rozrywki” trafił na ekrany polskich kin 29 grudnia 2017 roku. Jego reżyserem jest Michael Gracey. Musical opowiada o drodze do sławy P.T. Barnuma, wizjonera, twórcy wspaniałego amerykańskiego cyrku i jednego z pionierów show-biznesu.