Birdy zapowiada trzeci album. Posłuchaj singla Let It All Go

BIRDY SOLO_S

Brytyjska piosenkarka Birdy przygotowuje do premiery nowego albumu. Trzeci studyjny materiał niespełna 20-letniej artystki ukaże się na początku 2016 roku. Wydawnictwo zapowiada piosenka „Let It All Go”, która właśnie trafiła do sieci.

Birdy nagrała piosenkę z towarzyszeniem utalentowanego rówieśnika Davida Rhodesa. O tym, jak wypada duet dwójki młodych artystów w pięknej balladzie

 

 

Numer napisali Birdy i Rhodes. Oni też zajęli się jego produkcją, wspomagani przez Jamesa Kenoshę i Dana Grech-Marguerata. Ten ostatni odpowiedzialny był za miks kawałka.

 

„Pisanie piosenki z Davidem było dla mnie czymś naturalnym, czułam, że powinniśmy to zrobić. Uwielbiam tę delikatność i siłę w jego głosie” – mówiła Birdy.

 

Birdy zadebiutowała w 2011 roku imienną płytą, która pokryła się na Wyspach złotem. Drugi album, „Fire Within”, miał premierę w 2013 roku i dotarł do ósmego miejsca na brytyjskiej liście. Z niego pochodzi wielki hit Birdy „Wings”. Do tej pory wydawnictwa artystki sprzedały się na całym świecie w ponad 2,5 mln egzemplarzy. Trzeci album piosenkarki ma się ukazać w 2016 roku.