Wystartowaliśmy z POLISH CLASSICS!

W piątek 12go stycznia uruchomiliśmy specjalną playlistę Polish Classics  z polską klasyką dla wszystkich zakochanych w muzyce naszych rodzimych artystów wydanych przez Warner Classics <3

Na playliście znajdują się zarówno nagrania w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia (m.in. poświęcona muzyce czasów okupacji seria 39’45), jak i z serii Warsaw Philharmonic (nagrodzonej nagrodą Grammy za album Penderecki conducts Penderecki vol. 1), w tym nagrany z ujmującą koreańską skrzypaczką, laureatką XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, Warsaw Philharmonic & Bomsori Kim – album, który znalazł się na szczycie klasycznych list sprzedaży w Korei Południowej. Na szczególną uwagę zasługuje również III część – Finale. Allegro molto vivace z Koncertu fortepianowego a-moll op. 17 w wykonaniu światowej sławy pianisty Jonathana Plowrighta oraz Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod batutą Łukasza Borowicza, utwór nagrany w albumie Sinfonia Iuventus. Muzyka polska na fortepian i orkiestrę, który został doceniony przez prestiżowy magazyn Gramophone.

Natomiast perłą w koronie są artyści kontraktowi Warnera – wirtuoz skrzypiec Janusz Wawrowski (nagrodzony Fryderykiem album Sequenza oraz nagrany ze Stuttgarter Philharmoniker pod dyrekcją Daniela Raiskina – na 100. odzyskania przez Polskę niepodległości – Brillante) oraz utalentowany pianista, kompozytor i improwizator Aleksander Dębicz. Ten ostatni to kochany za swoje interpretacje w albumie Cinematic Piano  zwycięzca Transatlantyk Instant Composition Contest 2013; na playliście Polish Classics dodatkowo znalazły się również jego nagrania z albumu Bach Stories w duecie z jednym z najwybitniejszych wiolonczelistów młodszego pokolenia – Marcinem Zdunikiem.

Nie zabraknie Wam także nutki refleksji –  chóralny album Motets Pawła Łukaszewskiego to doskonała propozycja dla tych, którzy poszukują w muzyce ukojenia. Z kolei pełen mocy i energii album Sinfonia Varsovia Brass podbije serca fanów muzyki filmowej i jazzu. Zaś dla ciekawych tego, co nowe, odważne i nieoczekiwane polecamy utwór symfoniczny Collisions of The Matter Tomasza Jakuba Opałki z nominowanego do prestiżowej nagrody ICMA albumu Emerge. Repertuar Polish Classics jest obszerny i zróżnicowany, a co więcej w kolejnych miesiącach będzie wzbogacany o kolejne interesujące propozycje – już na 26 stycznia zaplanowana jest premiera digitalna albumu proMODERN shakespired (już dziś dostępny w preorderze Sonnet 33 – Full many a glorious morning have I seen Włodka Pawlika, w aranżacji Andrzeja Borzyma jr: wmg.lnk.to/PromodernShakespired)!