Janek Samołyk, Romantycy Lekkich Obyczajów i October Leaves zagrają w Starej Piwnicy!

Janek Samołyk, wrocławski gitarzysta i wokalista zaprasza 18 listopada na koncert promujący swoją najnowszą płytę. Artysta wystąpi we rodzinnym mieście po półtorarocznej przerwie. W Starej Piwnicy usłyszymy piosenki z nowego albumu „Czas najlepszy w życiu”.

Do koncertu Janek zaprosił również swoich muzycznych przyjaciół – zespoły Romantycy Lekkich Obyczajów i The October Leaves.

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista i autor piosenek. Piosenki, które śpiewa (m.in. Codziennie, Problem z wiernością, Na prezent, Złe czasy) są znane m.in. z Listy Przebojów Trójki i ogólnopolskich rozgłośni radiowych. Utwory artysty trafiają do słuchaczy lubiących brzmienia alternatywnej muzyki gitarowej, rock’n’rolla, jak i tzw. „krainy łagodności”. Koncert grupy Samołyka to wieczór pełen piosenek zarówno do zabawy, jak i do posłuchania.

Muzyczne CV:

– kilkaset zagranych koncertów w Polsce i nie tylko (m.in. Chiny, Węgry, Słowacja),

– 5 piosenek na Liście Przebojów Trójki i występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej,

– koncerty na festiwalach: Opole, Jarocin, OFF Festival, Slot Art, Zgrzytowisko, Sziget VOLT (Węgry),

– najlepszy debiut na OFF Festivalu 2009, nagroda im. Prezydenta Gdańska na Festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego.

– wspólne koncerty z m.in.: Erlend Oye (Kings of Convieniece), Strachy na Lachy, Myslovitz, happysad.

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Muzycy mieszkają w Olsztynie. RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki album o tytule „Lejdis&Dżentelmenels”. Kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią S.P. Records. Singlem promującym płytę było „Poznajmy Się”, najpopularniejszy do tej pory utwór RLO (na YT obejrzany ponad 1 milion razy). Mają na koncie 11 teledysków do piosenek: „Moja Wieś”, „Poznajmy Się”, „Niby-Statek”, „Lodziarka”, „Nie Myśl O Mnie Źle”, „Być Wolnym Słowem”, „Ziemia Planeta Ludzi”, „Gwiazdy Spadają”, „Urodziny”, „Miłość Na Odległość” i „Morfeusz”. Drugi albumu zespołu o nazwie „Kosmos Dla Mas” został wydany w grudniu 2013 roku przez S.P. Records. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem w swoim studiu.

Brzmienie The October Leaves to mieszanka klasycznego britpopu z inspiracjami amerykańską muzyką lat sześćdziesiątych. Na koncertach zespół spotyka się z niezwykle żywiołowym odbiorem publiczności. Na swoim koncie grupa ma setki koncertów w całej Polsce. Do ważniejszych wydarzeń z życia zespołu należą koncerty w Gdańsku podczas Euro 2012, występ na Young Talents Stage festiwalu Open`er czy wspólne występy z takimi grupami jak Myslovitz i Negatyw. W 2013 roku The October Leaves wygrali Grand Prix na Seven Festival Music & More w Węgorzewie.

18.11.17 godz.20:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

JANEK SAMOŁYK, ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW, THE OCTOBER LEAVES

bilety: 25 zł – przedsprzedaż, 35 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.starapiwnica.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl