Premiera – JAHBESTIN „LACHY” w roli głównej wystąpił znany aktor Jakub Świderski

 

Przedstawiamy  pierwszy video singiel pt. „LACHY” z nadchodzącej  płyty formacji Jahbestin.  Gościnnie w utworze można usłyszeć Braci Mól oraz na skrzypcach Marcina Knutelskiego.

W teledysku w roli głównej wystąpił znany aktor Jakub Świderski a realizacją zajął się  Wojtek Węgrzyn (Bracia Węgrzyn).
Zapraszamy do przesłuchania oraz obejrzenia teledysku.

Title: Lachy
Artist: JAHBESTIN
Lyrics: JAHBESTIN, Mol Band
Keyboards: Adam Drzewiecki / DMP Studio
Producer: JAHBESTIN
Mix: Tomasz Świder i Piotr Świder / ZION Studio
Mastering: Krzysztof Pietras
File: Bracia Węgrzyn & Jakub Świderski
Label: ZION Records

Utwór pt. „Lachy” łaczy ze sobą muzykę Hip Hop & Reggae z muzyka regionalną. Teledysk ukazuje ciekawe zakątki przyrodnicze i architektoniczne Powiatu Limanowskiego zachęcając do turystyki pieszej po regionie, propaguje zdrowy styl życia i kultywowanie muzyki lokalnej. Przedstawia człowieka osiągającego sukces zawodowy w stolicy pochodzącego z Limanowej, trwale zakorzenionego w historii i kulturze Beskidu Wyspowego.
Tekst utworu opowiada o geograficznym położeniu i ukształtowaniu terenu Powiatu Limanowskiego, jak również o społeczeństwie zamieszkującym te tereny, przybliża kulturę regionalną, zachęca do aktywnego spędzania czasu, jak również upowszechnia kultywowanie symboli lokalnej kultury.

W teledysku można zobaczyć takie zabytki Powiaty Limanowskiego jak: Krzyż Miejski na Górze Miejskiej, widok na pasmo Łososińskie, rzekę Kamienica, Bramę Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej oraz różne zakątki miasta, Stacje Narciarską na Łysej Górze, widok na pasmo Gorców, Górę Mogielicę.

Dyskografia:
2002 – JAHBESTIN (Pierwsze DEMO)
2006 – JAHBESTIN Mixtape vol.1
2009 – JAHBESTIN „Dziki” Mixtape vol.2 – Siła z Pokoju version rec.
2011 – Zion SquaDzik vol.1 – Zion Records
2011 – Rasta Squad vol.1 – Zion Records
2012 – Rasta Squad vol2 „Roluj Skręta” – Zion Records
2012 – Webster „Nawiedzony” – Zion Records
2013 – Zion SquaDzik vol.1 (REEDYCJA) – Fonografika &Zion Rec.
2013 – JAHBESTIN „Dziki wjazd” – Fonografikia & Zion Rec.
2015 – JAHBESTIN & Pudelsi „Wstań i walcz” – SINGIEL / DM3
2015 – JAHBESTIN „Licho nie śpi” – SINGIEL
2016/17 – PRACA NAD NOWYM ALBUMEM.

Początki Jahbestin sięgają 1999 roku. Na samym początku grupa liczyła pięciu członków w której w skład wchodził Webster, Gustaff, Kyjos” oraz DJ Wieży Trzaski „ERASPE”
Styl muzyczny grupy jest mieszanką rapu, reggae, ragga i funku. Pierwsze lata działalności to dziesiątki koncertów na Nowo Sądeckiej scenie reggae – hip-hop. Do dziś występy na żywo stanowią najmocniejszą stronę zespołu, stąd szybko zyskała ona rzeszę zwolenników i stała się symbolem dobrej, przepełnionej pozytywną energią zabawy.

Pod koniec 2003 r. ze składu Jahbestin odeszli Kyjos oraz Gustaff, natomiast ERASPE. zamienił gramofony na mikrofon. W latach 2004 – 2006 zespół rezydował w Wielkiej Brytanii, gdzie organizował i dawał koncerty. Pobyt na Wyspach zaowocował nagraniem większości utworów na „Jahbestin Mixtape vol.1”. Na krążku gościnnie pojawili się artyści z Francji: Koi i Black Soul Brothers, a także Glama Wayne z Jamajki oraz Mc Alex z Anglii i DJ Feel X.
Po powrocie do kraju Webster i ERASPE otworzyli w Krakowie organizację „ZION” – oficjalne otwarcie odbyło się 16 lipca 2008 roku.
Pod koniec 2009 roku zespół wydał „Dziki Mixtape”, który przyciągnął uwagę nowatorskim, jak na Polskie warunki, połączeniem reggae, dancehallu oraz Hip Hopu.
Jesienią 2011 roku ukazała się składanka „ZionSquaDzik”, w całości wyprodukowana przez artystów związanych z Jahbestin i Zion Studio.
Zespół nie zwalniał tempa i w ramach założonego w 2002 roku Rasta Squadu wydał dwa mixtape’y („Vol.1” w 2011 r. i „Roluj Skręta” w 2012 r.).
O klasie bandu świadczy umieszczenie numeru „Wyciągnij Dłoń” na składance „Drużyna Mistrzów 1”. Rok 2012 przyniósł również solowy, rewelacyjny album Webstera – „Nawiedzony”
Jahbestin w 2013 roku zagościł na trzech albumach: Pęka „Jak feniks z popiołów” w utworze „Po co?” (viedeclip), a także na krążku Gliwickiego rapera VIRUZa „Pamiętaj jesteś kimś” w utworze „Drzewo Joshue” (videoclip) oraz na składance „Drużyna Mistrzów 2” w kawałku „Nie daj Sobie wmówić”.
W maju 2013 roku do sklepów muzycznych trafiła reedycja płyty „ZionSquaDzik” wydana przez Fonografikę, natomiast 8 czerwca 2013r. ujrzała światło dzienne debiutancka płyta „DZIKI WJAZD” formacji JAHBESTIN która również trafiła na półki sklepowe.

JAHBESTIN / KONCERTY:
zionstudio@op.pl

https://www.jahbestin.pl
https://twitter.com/jahbestin1
https://www.facebook.com/JAHBESTIN

Subskrybuj nasz kanał youtube:
http://www.youtube.com/ZionRecordsTV
Subscribe our Zion RecordsTV channel

Ustaw utwór Lachy zamiast sygnału oczekiwania na połączenie. Wyślij JAH2 na numer 80833 (0 zł) Abonament miesięczny: Play – 2zł Plus – 2,02zł T-Mobile – 4,99zł Orange – 4zł reg. halodzwonek.pl

Pobierz / Przesłuchaj utwór w ulubionym serwisie – http://hyperurl.co/JahbestinLachy
Sprawdź w polskich serwisach: http://soundline.biz/JahbestinLachy

Pobierz MP3 „Lachy”! Wyślij sms o treści MP3 J78 na numer 7368 (cena za wysłanie smsa 3,69 PLN brutto), regulamin: www.mp3zasms.mobiltek.pl