Odesza wraca z nowym materiałem! Premierowy singiel „Line Of Sight” z gościnnym udziałem WYNNE i Mansionair

Odesza wraca z nowym materiałem! Singiel „Line Of Sight” z gościnnym udziałem WYNNE i Mansionair oraz instrumentalna kompozycja „Late Night” rozbudzają apetyty przed kolejnym albumem duetu z Seattle.

Młodzi Amerykanie szturmem zdobyli listy przebojów za Oceanem – ich ostatni krążek „In Return“ z 2014 dotarł na sam szczyt listy sprzedaży tanecznych / elektronicznych albumów Billboardu, zaś singiel „Say My Name“ był najchętniej słuchanym utworem na Spotify US oraz zdobył nominację do nagrody Grammy. Twórcy grupy: Harrison Mills oraz Clayton Knight doczekali się porównań z takimi gigantami sceny jak Daft Punk czy Kygo, jednak ich artystyczna propozycja doskonale wpisała się też w świeży nurt tzw. majestic popu, łączącego niespieszne, taneczne rytmy, electro brzmienia i zwiewne, pogodne melodie. Także nowe nagrania Odesza utrzymane są w tej stylistyce.

„Mamy nadzieję, że zarówno starym jak i nowym fanom spodoba się letni klimat tych piosenek” mówi Knight.

„Ostatnie miesiące spędzilśmy pracując nad udoskonaleniem naszego brzmienia i myślę, że dojrzeliśmy jako muzycy. Chcieliśmy uzyskać bardziej filmowe i efektowne brzmienie” – dodaje jego partner z zespołu.

Amerykanie związani są z imprintem Ninja Tune – Counter Records. Występowali na trasie z Bonobo, kochają Diplo, Radiohead, Gorillaz i Aphex Twina. 

Muzyka Odesza może zachwycać błyskotliwą produkcją i umiejętnym balansem między tym, co nowoczesne i pastiszowe. Harrison i Clayton to muzyczni erudyci, którzy historię kultury klubowej mają w małym palcu. Nic dziwnego, że w Europie fanami zespołu zostali najwięksi trendsetterzy tanecznej sceny – Gilles Peterson, Mary Ann Hobbes czy Rob Da Bank.

„Line Of Sight”

 

 
„Late Night”

 
Linki Spotify / AppleMusic / Tidal na