Solowy debiut Tilla Lindemanna już w sprzedaży.

image002-6

Solowy debiut Tilla Lindemanna już w sprzedaży Premiera „Skills In Pills” wyjątkowo w piątek

 

19 czerwca ukazała się płyta”Skills In Pills” – debiutancki materiał projektu Lindemann, na którego czele stoi wokalista Rammstein, Till Lindemann, a wspomaga go legenda ekstremalnego metalu, Szwed Peter Tägtgren. Ze względu na zainteresowanie wydawnictwem, płyta trafiła do polskich sklepów nie w poniedziałek, a już w piątek.

Panowie poznali się w Szwecji, krótko potem zaprzyjaźnili i postanowili pracować razem. Efekt? „Skills In Pills” to materiał mocno trzymający w napięciu, mroczny i również kontrowersyjny, przede wszystkim dzięki często śmiesznym, czasem obrzydliwym oraz szokującym tekstom Tilla. Jak choćby promujący wydawnictwo singiel „Praise Abort”. Teledysk do piosenki wyreżyserował Zoran Bihac (m.in. Emigrate, Beatsteaks, Gentleman) i można go obejrzeć pod tym linkiem:

 

 

Album „Skills In Pills” ukazał się w wersji standardowej (digipack), specjalnej (opakowanie jak w formacie Blu-ray z rozbudowanym bookletem i dodatkowym kawałkiem), na winylu oraz w wersji super deluxe (gatefold, 28-stronicowy booklet, całość zapakowana w kartonowe pudełko z wiekiem plus CD z dodatkowym numerem). Za produkcję odpowiada Peter Tägtgren.

 

Na albumie „Skills In Pills” w wersji podstawowej znajdą się następujące piosenki:

 

  1. Skills In Pills
  2. Ladyboy
  3. Fat
  4. Fish On
  5. Children Of The Sun
  6. Home Sweet Home
  7. Cowboy
  8. Golden Shower
  9. Yukon
  10. Praise Abort

Till Lindemann jest znany przede wszystkim jako wokalista (i autor tekstów) grupy Rammstein. Mniej znany jest fakt. że od ponad 20 lat zajmuje się również poezją; pisze wiersze – i chociaż niektóre z nich stały się tekstami piosenek, stanowią odrębną całość i żyją własnym życiem jako utwory poetyckie. W Polsce nakładem wydawnictwa Kagra ukazał się jego tomik poezji „Ciche noce”. Oprócz wierszy książka zawiera ilustracje w formie szeregu czarno-białych rysunków artysty Matthiasa Matthiesa.