„Chopin nokturny” Marcina Maseckiego przedpremierowo w TIDAL!

Foto: Mat. Prasowe

 

Na platformie TIDAL już od dzisiaj na wszystkich miłośników muzyki klasycznej czeka niespodzianka. W serwisie można przedpremierowo posłuchać najnowszego wydawnictwa Marcina Maseckiego, jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia. Oficjalna premiera albumu „Chopin nokturny” planowana dopiero 1 marca, ale użytkownicy TIDAL już teraz mogą posłuchać albumu pod adresem: https://listen.tidal.com/album/70652500

„Chopin nokturny” to najnowszy album Marcina Maseckiego, który swoją oficjalną premierę będzie miał dopiero 1 marca, ale już dzisiaj użytkownicy TIDAL mogą posłuchać albumu na tydzień przed oficjalną premierą. Artysta tym razem wziął na warsztat Świętego Graala polskiej sztuki pianistycznej – Fryderyka Chopina i zinterpretował jego nokturny. Na nowym albumie pianisty znalazło się siedem chopinowskich klasyków. Wszystkie utwory są utrzymane w niezwykle spokojnym, zrównoważonym klimacie. Cały album dostępny jest w serwisie TIDAL pod linkiem: https://listen.tidal.com/album/70652500

Marcin Masecki od najmłodszych lat miał styczność z utworami Fryderyka Chopina. To właśnie na jego utworach uczył się gry na fortepianie. Nie dziwi więc fakt, że po tylu latach działalności artystycznej postanowił wrócić do korzeni i nagrać album, który jest swobodną  interpretacją chopinowskich nokturnów. Ze względu na swój zróżnicowany repertuar, Masecki jest jednym z najbardziej oryginalnych polskich muzyków młodego pokolenia. Artysta występował do tej pory z materiałem jazzowym, awangardowym, popowym, a także klasycznym.

Fascynacja muzyką dawną zaowocowała albumami “Die Kunst der Fuga” i “Re-Write” Bacha oraz “Ostatnie Sonaty Fortepianowe” Beethovena, które stały się punktem wyjścia do zuchwałych eksperymentów z orkiestrą barokową Arte dei Suonatori. Równolegle Masecki angażował się w projekty o zupełnie innych korzeniach muzycznych, od alternatywnego “Paristetris”, po jazzowy “Profesjonalizm”, po własne kompozycje dla Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, zespołu wiolonczelowego Cellonet, Filharmonii Poznańskiej i Orkiesty OSP w Słupcy. Współpracował również z zespołem Pink Freud, Wojtkiem Waglewskim, Tomaszem Stańko czy Michałem Urbaniakiem.

###

O TIDALU 

TIDAL to innowacyjna platforma muzyczno-rozrywkowa do odtwarzania oraz odkrywania muzyki artystów z całego świata, pozwalająca na dostęp do unikalnej zawartości, a także na łączenie się i dzielnie się muzyką z artystami. TIDAL jest dostępny w 52 krajach z katalogiem ponad 42 milionów piosenek oraz ponad 140 000 materiałów wideo, a także ekskluzywnych treści w wysokiej jakości. Serwis oferuje muzykę w jakości HiFi, jak na płytach CD, filmy w jakości HD, wyselekcjonowane treści, a także unikalne doświadczenia dla użytkowników.