Zucchero: Ruszyła sprzedaż biletów na koncert w Sopocie

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na koncert Zucchero w Sopocie. Bilety można zakupić w serwisie Eventim.pl, a ich ceny wahają się od 149 zł do 289 zł (zależnie od wybranego miejsca). Koncert odbędzie sie w ramach promocji wydanego w 2016 roku albumu „Black Cat”.

Adelmo Fornaciari – jak naprawdę nazywa się Zucchero – jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych włoskich artystów wszech czasów. Jego płyta „Oro, Incenso e Birra” rozeszła się w nakładzie 8 milinów egzemplarzy. Na przestrzeni trwającej już trzydzieści lat kariery Zucchero współpracował z najwybitniejszymi muzykami: Milesem Davisem, Ray’em Charlesem, Stingiem, B.B. Kingiem, Erikiem Claptonem i Andrea Bocellim. Na swoim koncie ma wiele międzynarodowych przebojów, m.in. „Baila (Sexy Thing)”, „Senza una donna”, „Mama”, „Diamante”, „Wonderful World”, „Everytime You Go Away”.

W 2016 roku Zucchero wydał trzynasty w swoim dorobku album zatytułowany „Black Cat”. Przesycona blues-rockową aurą płyta, w której nagraniu gościnny udział wziął Mark Knopfler, gitarzysta słynnej grupy Dire Straits, nawiązuje do atmosfery i spontaniczności bestsellerowego krążka „Oro, Incenso e Birra”. Wydawnictwo promowała w Polsce piosenka „Partigiano Reggiano”, znalazł się na nim także utwór „Streets Of Surrender”, wynik współpracy włoskiego wokalisty z Bono z grupy U2. Jego tekst, inspirowany zamachem terrorystycznym w Paryżu, jest wyrazem hołdu dla tego miasta i jego mieszkańców.

W ramach promocji wydawnictwa Zucchero miał wystąpić 11 października 2016 roku na warszawskim Torwarze. Z powodu choroby artysty koncert został odwołany. Teraz polscy fani znów mają szansę usłyszeć na żywo materiał z nowej płyty włoskiego gwiazdora oraz jego największe przeboje.

Zucchero w ramach trasy promującej album „Black Cat” wystąpi na dwóch koncertach w Polsce: 23 czerwca w szczecińskiej Azoty Arena oraz dzień później 24 czerwca w sopockiej Operze Leśnej.

Kup bilet na koncert w Sopocie: https://goo.gl/QhV5Cn

ZUCCHERO (Włochy) pop, rock, blues, soul, blues rock:
Jego ksywa znaczy „cukier”, ale muzyka Adelmo Fornaciarego, którego od blisko 40 lat znamy jako Zucchero z tanim słodzeniem i schlebianiem publiczności, nie ma nic wspólnego. Artysta pochodzący z zatopionego w sielskim, wiejskim krajobrazie Reggio Emilia, kawaler Orderu Zasługi Republiki Włoskiej za osiągnięcia na polu kultury, zawsze tworzył muzykę szczerą i prosto z serca. A że obdarzony jest ponadprzeciętnym talentem i wspaniałą osobowością, osiągnął niesamowity sukces na świecie, który mierzony jest zarówno ponad 50 milionami sprzedanych płyt, jak i współpracą z legendarnymi postaciami świata muzyki, choćby Erikiem Claptonem, Jeffem Beckiem, Steviem Rayem Vaughanem, Brianem Mayem, Milesem Davisem, Rayem Charlesem, B. B. Kingiem, Stingiem, Bono, Paulem Youngiem, Peterem Gabrielem, Luciano Pavarottim, czy Andreą Bocellim. Z Youngiem nagrał wielki przebój „Senza una donna (Without A Woman)”. Inne wielkie hity Zucchero to „Diamante”, „Il Volo/My Love”, czy „Baila (Sexy Thing)/Baila morena”.
http://www.zucchero.it
https://www.facebook.com/ZuccheroFornaciari
https://www.youtube.com/watch?v=QRDZjj7-tOk

Zagra:
ZUCCHERO (Włochy) pop, rock, blues, soul, blues rock

Kiedy: 24 czerwca (sobota) 2017
Gdzie: Sopot @ Opera Leśna, ul. Moniuszki 12

Bilety: od 149zł do 289zł
Organizator: Knock Out Productions oraz B90

Bilety na koncert dostępne na: https://goo.gl/QhV5Cn

Zapraszają
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net

https://www.facebook.com/productions.knock.out

https://www.instagram.com/knockoutprod

B90
http://www.b90.pl/klub/
https://www.facebook.com/B90klub