MaxFloLab: Drozda ze spontanicznie nagranym singlem i klipem

Drozda. Fot. Anna Dudar

 

W sieci pojawił się dziś (21.02) nowy utwór „rekruta hip-hopu”, Drozdy. Singiel „Oni to nie my” i towarzyszący mu klip powstały w Dublinie. – Mieszkałem tam i pracowałem przez kilka miesięcy, aż w końcu dorwał mnie głód rapu. W jeden dzień na totalnym spontanie nagrałem numer. Wraz z przyjacielem z Chile zrobiliśmy też do niego street video – opowiada Drozda

Juan Rodrigo Rosales Salinas [autor poniższego wideo, chilijski przyjaciel Drozdy – przyp. red.] był jedynym, który potrafił trzymać kamerę – śmieje się Drozda. Sprawdźcie koniecznie efekty tej współpracy!

– Dosłownie 50 m od miejsca, w którym mieszkałem w Dublinie znajduje się studio Roof Records. To tam udało się zaspokoić mój głód rapu. Wokale zrealizował pewien Rosjanin, którego imienia nie pamiętam. Na miejscu poznałem jednego świetnego rapera, który w dodatku wyglądał jak Neymar [piłkarz reprezentacji Brazylii i napastnik FC Barcelony – przyp. red.]. Był chyba z północnej Afryki, ale całe życie mieszkał w Irlandii. Nawet w studiu miał na sobie koszulkę reprezentacji Irlandii – wspomina Drozda. – Piękna przygoda. To wideo jest dla mnie pamiątką, którą dzielę się z subskrybentami MaxFloRecTV – dodaje.

Za bit do najnowszego singla Drozdy odpowiada Funky Fella. „Oni to nie my” to utwór o newschoolowym charakterze, którego nie znajdziecie na żadnym albumie czy EP-ce. Nie oznacza to jednak, że artysta nad niczym nie pracuje. Kompletuje on już materiał na nową płytę. Pierwsze zwiastuny niebawem oczywiście na MaxFloRecTV. Aby być na bieżąco z twórczością tzw. rekrutów hip-hopu inicjatywy MaxFloLab, najlepiej subskrybować kanał (kliknij tutaj: https://www.youtube.com/user/MAXFLORECtv?sub_confirmation=1).

Opracował: Kajetan Balcer

Informacje zebrał: Robert Boćwiński