Zachwycił Sir Eltona Johna i Pharrella Williamsa Posłuchaj singlowej piosenki Rationale „Reciprocate”

Talent ma tak wielki, że zdążył nim już zachwycić Sir Eltona Johna, Pharrella Williamsa i Justina Timberlake’a. Rationale, czyli naprawdę Tinashe Fazakerley, zaprezentował właśnie nowego singla. Piosenka nosi tytuł „Reciprocate”. 

Utwór zapowiada debiutancką płytę mieszkającego w Londynie, a urodzonego niespełna 33 lata temu w Zimbabwe twórcy. Album pojawi się w 2017 roku.

– Na płycie będzie rozpoznawalny klimat, przewijający się przez cały materiał. Aczkolwiek nie wierzę w coś takiego, że muzyka, jaką zapamiętuje się na długo, powstaje według określonych formuł, więc spodziewajcie się niespodzianek – zapowiada album Rationale.

Zwiastunem płyty jest obecnie bujająca i pulsująca mieszanką popu, nowoczesnej elektroniki i funku oraz afrykańskich rytmów kompozycja „Reciprocate”, do której grupa artystów pod nazwą Crooked Cynics (m.in. Bastille) zrealizowała wideoklip. Do obejrzenia poniżej

Wcześniej Rationale ujawnił zapowiadający debiut płytowy utwór „Palms”, urokliwie balansujący pomiędzy synthpopem i R&B, z fantastycznymi partiami wokalnymi. Można go sobie przypomnieć na tej stronie: https://soundcloud.com/iamrationale/palms-1.

Pierwsza solowa EP-ka artysty nosi tytuł „Fuel To The Fire” i znajduje się tutaj: https://soundcloud.com/iamrationale/sets/fuel-to-the-fire-ep.

Przypomnijmy, że Rationale wystąpił Już 24 listopada 2016 roku na warszawskim Torwarze jako support zespołu Bastille.

Dodajmy, że Rationale to także zdolny gitarzysta. Jego idolami są Jimi Hendrix, Pat Metheny i Prince, zaś z wokalistów Donnie Hathaway, Al Green, Tupac Shakur, Notorious B.I.G.