Nick Murphy (Chet Faker) w nowej piosence Bonobo! Premiera albumu Bonobo „Migration już w piątek!

Po dwóch znakomitych kompozycjach: „Kerala” i „Break Apart” Bonobo odsłania kolejne karty. Trzecim singlem z nadchodzącej nowej płyty „Migration” jest piosenka „No Reason” z gościnnym udziałem australijskiego gwiazdora – Nicka Murph’yego, do niedawna nagrywającego jako Chet Faker.

Współpraca dwóch przyjaciół, którzy znają się i cenią od lat zaowocowała doskonałym tanecznym numerem wzbogaconym lirycznym wokalem Nicka.

Utwór oparty o mocny parkietowy groove zdradza miłość obu panów do klasycznego disco, walory parkietowe w żaden sposób nie zakłocają jednak silnych emocji, jakie niosą delikatna melodia i subtelny głos Murphy’ego. Finalną wersję piosenki artyści nagrali wspólnie w studio w Nowym Jorku. 

No Reason to kolejna odsłona znakomitego krążka Bonobo „Migration” – najlepszej i najbardziej dojrzałęj pozycji w dyskografii Simona Greena. To album melancholijny, pełen sprzecznych emocji, zachwycający spontaniczą aurą, ale też producenckim kunsztem. „Migration” stanowi potwierdzenie mistrzowskiej formy i wyjątkowej pozycji, jaką zajmuje Bonobo nie tylko w świecie elektroniki. Obok Nicka Murh’yego wśród gości na płycie Brytyjczyka usłyszymy też Nicole Miglis – wokalistkę Hunded Waters, marokańską grupę Innov Gnawa czy Rhye (we wspomnianej już kompozycji „Break Apart”).  Bonobo wraz z takimi artystami jak Caribou, Jon Hopkins czy Four Tet  na nowo definiuje i popularyzuje formułę muzyki elektronicznej. Do wielkich miłośników twórczości Anglika zaliczają sie takie sławy jak Skrillex, Wiz Khalifa czy Disclosure, a do inspiracji jego muzyką przyznaje się też nowa fala młodych artystów: Flume, Tokimosta czy Nils Frahm. „The North Borders” – poprzedni krążek gwiazdy Ninja Tune, trafił na szczyty list sprzedaży po obu stronach Atlantyku i do TOP 30 ogólnej listy brytyjskiej. Promując album Bonobo zagrał 175 koncertów z dwunastoosobowym zespołem, zaś światową trasę  zamknął spektakularnym sukcesem – występem dla dziesięciotysiecznej publiki w londyńskim Alexandra Palace.  

Nowy album promować będą występy po obu stronach Oceanu. Większość biletów na europejskie daty rozeszła się w ekspresowym tempie. 

W Ameryce Bonobo pojawi się na imprezie w legendarnej Red Rocks Arena w Kolorado, oraz na festiwalu Coachella. Miejmy nadzieję, że w tym roku odwiedzi także Polskę. 

Link Spotify: https://play.spotify.com/album/7BlfWySWGc3s5lT9IefkyK

Premiera albumu „Migration” już w piątek 13 stycznia.

https://www.facebook.com/bonoboofficial/videos/10154039519285689/

Bonobo „Break Apart” (ft. Rhye)

Bonobo „Kerala” 

Tracklista: 
 
1. Migration
 
2. Break Apart feat. Rhye]
 
3. Outlier
 
4. Grains
 
5. Second Sun
 
6. Surface feat. Nicole Miglis 
7. Bambro Koyo Ganda [ft. Innov Gnawa
8. Kerala
9. Ontario
 
10. No Reason feat. Nick Murphy
11. 7th Sevens
12. Figures