BOKKA zagra w Starym Klasztorze!

Foto: Mat. Prasowe

Foto: Mat. Prasowe

 

27 października we wrocławskim klubie Stary Klasztor wystąpi BOKKA!

Zespół, którego skład pozostaje do dziś absolutną tajemnicą, wzniósł ambitny pop na niespotykane dotąd wyżyny i błyskawicznie zdominował polską scenę muzyczną. Trzy lata działalności i dwie genialne płyty, które już teraz królują w zestawieniach najlepszych albumów dekady. Od samego początku wiadomo, że BOKKA nie jest zwykłą grupą. Jest zjawiskiem, którego nie da się z niczym porównać.

Debiutowali w 2013 roku albumem zatytułowanym po prostu „BOKKA”. Albumem rządzi nieskrępowana wyobraźnia i eksperymentatorska odwaga. Znajdziemy tam doskonałe, oryginalne kompozycje, których punktem wyjścia były dźwięki zaczerpnięte z codzienności: wstrząsana butelka wody, uderzane pudełka po chusteczkach i butach, wrzucane do bębna orzechy. Kiedy w sieci ukazał się skromny klip do utworu „Town of Strangers”, rozpętało się prawdziwe szaleństwo – portale społecznościowe i media internetowe stanęły w ogniu! Ultranowoczesne brzmienie i tajemniczość projektu okazały się strzałem w dziesiątkę. Nie było w 2013 roku rankingu bez BOKKI w czołówce. Zespół został również doceniony przez kultowy portal Pitchfork, co na polskim rynku było wydarzeniem absolutnie niespotykanym. Do tego doszły fantastyczne koncerty na żywo – zarówno na największych festiwalach (Open’er Festival, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, brytyjski The Great Escape), jak i w większych lub mniejszych klubach. Drugi album to z kolei ogromna dawka surowej energii, dynamiki, psychodelii i eksperymentów aranżacyjnych. Brzmienie tej płyty to w równym stopniu głos charyzmatycznej wokalistki i stworzone przez zespół oryginalne sample, jak i szorstkie gitary elektryczne, przesterowana gitara basowa i zaawansowana elektronika wzbogacona o żywe instrumenty. Znajdziemy tu eksplodującą, dziką dynamikę i mocne riffy, psychodeliczną przestrzeń , chłodny półmrok, inteligentne teksty, a także jeden z najważniejszych wyróżników BOKKI – eksperymenty z dźwiękiem i wielobarwną melodyjność. 

Koncertowe oblicze BOKKI to temat na esej albo grę fantasy. Dbający o pełną anonimowość pięcioosobowy skład z dziecinną łatwością nawiązuje kontakt ze swoimi fanami, komunikując się z nimi w unikalny sposób. Zawsze jest w stanie zaskoczyć, porwać i wywołać emocje, a to jest w muzyce najważniejsze.

27.10.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

BOKKA

bilety: 45 zł – 200 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 50 zł – przedsprzedaż, 55 zł – w dniu koncertu miejsca siedzące ( balkon): 60 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl