Green Day odkrywa karty!

Już 7 października ukaże się najnowszy album Green Day, „Revolution Radio”. Jak zauważa magazyn Rolling Stone, to pierwszy od 15 lat krążek zespołu bez dodatkowych znaczeń – nie jest on wydany ani w formie potrójnego LP, nie ma też tutaj jakiegoś głębszego konceptu – znajdziemy za to na płycie mnóstwo ognistej polityki i potężną dawkę emocji. I to właśnie dla tego magazynu, trójka green day’owych muszkieterów wypowiedziała się na temat nowej płyty, na której zawarto 12 numerów.

Płytę otwiera utwór „Somewhere Now”, Tre Cool uważa, że to właśnie w tej kompozycji popisał się najlepiej w swojej karierze perkusisty i z tej też piosenki pochodzi jeden z ulubionych wersów Billie’go Joe Armstronga ” „I’m running late to somewhere now that I don’t want to be”, jak tłumaczy sam artysta: „To moje ulubione rozpoczęcie płyty, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy, a ten wers może odnosić się zarówno do wyjścia do pracy, jak i wyjścia do dentysty.” A inny fragment tekstu „How did life on the wild side get so dull,”odnosi się do poodwykowych walk Armstronga: „Jak radzisz sobie z radzeniem z samym sobą? Przedtem po prostu napiłbym się piwa. Teraz musisz nauczyć się jak trochę więcej oddychać. Nigdy nie byłem dobry w nudzeniu się. I nigdy nie wiem, co mam robić, jak zostaję sam ze sobą.”

Ostatnią kompozycją na albumie jest ballada „Ordinary World”, którą Armstrong napisał do filmu o tym samym tytule. W obrazie tym Billie Joe gra upadłą gwiazdę rocka, która przeobraża się w… rodzinnego człowieka, a Lee Kirk, reżyser filmu poprosił artystę o stworzenie wzruszającej kompozycji, którą mógłby napisać bohater grany przez Armstronga. Wokalista kilkukrotnie przymierzał się do napisania tego numeru, a kiedy w końcu powstała ta kompozycja, Armstrong stwierdził, że jest to tak dobry utwór, że musi również znaleźć się na nowej płycie Green Day. W ostatnich wersach utworu Bille Joe śpiewa: „Baby, I don’t have much, but what we have is more than enough/Ordinary world.”

A o tym jak nowe kompozycje sprawdzają się na żywo, będzie można przekonać się już 21 stycznia w TAURON Arena Kraków. Bilety jeszcze w sprzedaży – zapraszamy serdecznie!

 

CHARM MUSIC

zaprasza

Na jedynym koncercie w Polsce!

 

GREEN DAY

THE INTERRUPTERS

 

21.01.2017 – TAURON Arena Kraków, godz. 19.00

Otwarcie bram: godz. 18.00

 

Ceny biletów w przedsprzedaży:

I kat.: 299 zł
II kat.: 249 zł
III KAT: 199 zł
PŁYTA A: 299 zł
PŁYTA B: 199 zł
PŁYTA EARLY ENTRANCE:  399 ZŁ

Bilety do nabycia tylko na www.eventim.pl!

 

Najbardziej niepokorne i przebojowe punkrockowe trio na jedynym koncercie w Polsce! Już 21 stycznia w TAURON Arena Kraków wystąpi Green Day! Zespół  pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek „Revolution Radio”, który ukaże się 7 października! Płyta wydana zostanie w dwóch formatach: CD oraz LP.

Pierwsza część trasy koncertowej Green Day rozpocznie się już 20 września występem w amerykańskim St. Louis, a ostatnim przystankiem na amerykańskim etapie tournée będzie koncert w Berkeley. Natomiast na Stary Kontynent trio przeniesie się 10 stycznia, by koncertem w Turynie zainicjować europejską trasę, która będzie wiodła przez największe hale koncertowe, grupa wystąpi w sumie na 19  koncertach w 11 krajach, a 21 stycznia formacja zaprezentuje się polskiej publiczności! Formacja potwierdziła także występ na dwóch niemieckich festiwalach w 2017 r., Hurricane i Southside Festival.  W roli supportu na europejskiej trasie Green Day towarzyszyć będzie amerykańska grupa The Interrupters.

„Revolution Radio” będzie już dwunastym studyjnym albumem Green Day. Płyta nagrana została w Oakland, a nad produkcją tego krążka czuwał sam zespół. W efekcie powstał krążek, który potwierdza status Green Day jako jednego z czołowych głosów w muzyce rockowej. Muzycznie album jest surowy, dziki i nieokiełznany i składa się z 12 gniewnych gitarowych hymnów w stylistyce znanej już fanom Green Day. Natomiast w warstwie lirycznej zespół porusza temat złożoności i niepewności współczesnego życia. Pierwszym singlem, który zapowiada nowy album, jest utwór „Bang Bang”, kompozycja ta zainspirowana została aktualnymi wydarzeniami na świecie. Green Day powraca i ma do przekazania swoim fanom więcej niż kiedykolwiek.

Green Day ma na koncie ponad 75 mln sprzedanych płyt, z czego takie płyty jak „Dookie”(1994) i  „American Idiot” (2004) zakupiło ponad 30 mln fanów. W kwietniu zeszłego roku Green Day wprowadzony został do „Rock and Roll Hall of Fame”. Grupa jest także laureatem pięciu statuetek Grammy w kategoriach: Best Alternative Album („Dookie”), Best Rock Album (2 x, za „American Idiot” i “21st Century Breakdown”), Record of the Year („Boulevard of Broken Dreams”) oraz Best Musical Show Album (“American Idiot: The Original Broadway Cast Recording”, w 2010 r. adaptacja tego albumu wystawiona została na Broadway’u). Grupa zadebiutowała w 1990 roku za sprawą albumu “39/Smooth”, a dzięki następnej płycie, „Kerplunk” zespołem zainteresowała się wytwórnią Reprise Records, czego efektem był przełomowy dla Green Day krążek „Dookie”, który osiągnął międzynarodowy sukces i ożywił zainteresowanie muzyką punkrockową w mainstreamowym nurcie. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity grupy jak „Longview”, „When I Come Around” czy „Basket Case”. Kolejne płyty formacji, „Insomniac” (1995), „Nimrod” (1997) oraz „Warning” (2000) ugruntowały pozycję zespołu na muzycznej scenie. W 2004 roku ukazała się płyta określana mianem punkrockowej opery, „American Idiot”, która znalazła ok. 15 mln nabywców na całym świecie i wylądowała na szczycie muzycznych list w 19 krajach, a na listach przebojów królowały takie utwory z tego krążka jak np. „Boulevard of Broken Dreams”, „Wake Me Up When September Ends” czy „Jesus of Suburbia”. Kolejny album i kolejna punkrrockowa opera, „21st Century Breakdown” (2009) znalazł się na pierwszym miejscu podsumowań płyt wg np. amerykańskiego Billboardu czy europejskiego Top 100 Albums. W 2012 roku ukazały się 3 płyty , które zamykają dotychczasową dyskografię grupy, „¡Uno!”, „¡Dos!” i „¡Tré!”, w ramach trasy koncertowej promującej te wydawnictwa zespół w czerwcu 2014 roku dal znakomite show w łódzkiej Atlas Arenie, koncert ten uznany został za jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych 2014 roku. Na przyszłorocznej trasie fani usłyszeć będą mogli materiał z najnowszej płyty, „Revolution Radio”, a także  największe przeboje grupy! Na europejskiej trasie Green Day wspomagać będzie grupa The Interrupters, której twórczość to wybuchowa mieszanka punka i  ska. Formacja zadebiutowała płytą „The Interrupters” w 2014 roku, a  na najnowszym albumie, „Say It Out Loud” (2016) zespół wspomagał Tim Armstrong z Rancid. Grupa ma także na koncie trasy z Bad Religion i The Beat.  

Rok 2017 zacznie się w najlepszy możliwy sposób, obecność obowiązkowa!

www.greenday.com