Alter Bridge – świat potrzebuje bohaterów

Foto: Mat. Prasowe

Foto: Mat. Prasowe

 

Już 7 października ukaże się najnowszy album Alter Bridge, „The Last Hero”. Wokalista formacji, Myles Kennedy w wywiadzie dla serwisu alternativenation.net tak opowiada o głównej koncepcji płyty: „Idea 'bohatera’ pojawiła się już wcześniej. Jako młody człowiek natknąłem się na twórczość Josepha Campbella, który zgłębił istotę bycia bohaterem. To była dla mnie prawdziwa nauka rozumienia roli bohatera w naszym społeczeństwie. Czasy, w których żyjemy, obecny cykl wyborczy jest bardziej polaryzacyjny niż którykolwiek z tych, które pamiętam, wydaje mi się, że dużo ludzi ma potrzebę skutecznych i mocnych bohaterów i przywódców. I sądzę, że to właśnie dlatego ta koncepcja pojawiła się na tej płycie.    Musiała się pojawić, a ja nie mogłem jej przemilczeć.”

Zespół udostępnił także nowe nagranie z nadchodzącego albumu, utworu „Poison In Your Veins” posłuchać można w tym miejscu.

Alter Bridge zobaczyć będzie można na żywo już 16 listopada w katowickim Spodku, a grupa pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej swój najnowszy album. 4 listopada rozpocznie się europejska trasa zespołu, podczas której formacja wystąpi w 12 krajach na 23 koncertach, w tym również w Polsce! Bilety jeszcze w sprzedaży, zapraszamy!

METAL MIND PRODUCTIONS

zaprasza

Na jedynym koncercie w Polsce!

 

ALTER BRIDGE

Like A Storm

16.11.2016 – Spodek, Katowice, godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 18.30

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Loża  – 350/ 370 zł

Sektory czerwone H, J – 230/ 250 zł

Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 200/ 220 zł

Sektory niebieskie od XI rzędu – 160/ 180 zł

Płyta – 175/ 195 zł

Bilety do nabycia będą na stronach:
www.shop.metalmind.com.plwww.ticketpro.plwww.eventim.plwww.ebilet.pl, www.biletin.pl,
Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 32/205 25 00 (wew. 126), 32 253 71 82, e-mail: zamowienia@metalmind.com.pl, www.metalmind.com.pl
Sprzedaż wysyłkowa: 32 / 253 71 82, zamowienia@metalmind.com.pl, shop.metalmind.com.pl
 

Alter Bridge powołany do życia został w 2004 roku przez muzyków Creed –  Marka Tremonti’ego i Scotta Phillipsa, a wkrótce skład uzupełniony został przez Briana Marshalla (ex- Creed) oraz byłego wokalistę Mayfield Four, Mylesa Kennedy’ego. W 2004 roku ukazał się debiutancki album kapeli „One Day Remains”, który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty i po wydaniu tego krążka zespół wyruszył na trasę koncertową po USA i Europie. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji „Blackbird”, z której pochodzą takie hity jak m.in. „Watch Over You” czy „Rise Today” i grupa intensywnie koncertowała na całym świecie, wydając rok później DVD „Live from Amsterdam”. W 2009 roku Myles Kennedy rozpoczął współpracę ze Slashem, a pozostali członkowie AB zaangażowali się w nową płytę i trasę Creed., nie rezygnując jednak z działalności w Alter Bridge.  W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów „AB III”, po którym formacja przez 2 lata intensywnie koncertowała na Starym Kontynencie oraz Stanach i nagrała kolejne koncertowe DVD „Live at Wembley”.  W 2012 roku członkowie zespołu skoncentrowali się na swoich innych projektach, ale już w kolejnym roku ukazał się kolejny studyjny album, „Fortress”. A już 7 października ukaże się najnowszy krążek kapeli, „The Last Hero”. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest długoletni współpracownik grupy, Michael „Elvis” Baskette.

W twórczości formacji mieszają się ze sobą elementy różnych rodzajów rocka i metalu, ale nawet najcięższe kompozycje przyprawione są sporą dawką melodii i niesamowitej energii, co najlepiej widoczne jest podczas koncertów grupy, za które formacja ta uwielbiana jest przez fanów jak i krytyków muzycznych.  Zespół doceniany jest również przez swoich kolegów po fachu, takich jak np. Slash, Eddie Van Halen, John Paul Jones czy Jimmy Page, którzy gościnnie pojawiali się na scenie podczas koncertów AB.  „Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową. Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi” – mówi Myles Kennedy. A o tym, jaką siłę mają koncerty Alter Bridge będzie można   przekonać  się już 16 listopada w katowickim Spodku, gdzie zespół wystąpi po raz pierwszy na w pełni samodzielnym koncercie w Polsce. Jako support wystąpi formacja Like A Storm, hard rockowa petarda z Nowej Zelandii, która ma już na swoim koncie 2 studyjne płyty i trasy u boku takich grup jak np. Alter Bridge, Black Stone Cherry, Steel Panther czy Hellyeah.  Moc wrażeń gwarantowana, zapraszamy!

Więcej informacji:

www.metalmind.com.pl

 

https://www.facebook.com/metalmindproductions