PRZEDPREMIEROWO w tidal: JAZZPOSPOLITA I DAMIAN ukeje!

W najbliższy piątek w serwisie TIDAL pojawią się dwa wydawnictwa, których będzie można posłuchać na tydzień przed oficjalną premierą. Pierwsze z nich to album Made in China  kwartetu Jazzpospolita, który jest zapisem ich trasy koncertowej po Chinach. Drugim jest UZO – album Ukeje, zwycięzcy programu The Voice of Poland.

Od piątku 23 września w TIDAL pod tym adresem https://listen.tidal.com/album/64715739 przedpremierowo można posłuchać najnowszego dokonania grupy Jazzpospolita, który jednocześnie jest pierwszym w ich dyskografii albumem koncertowym. Wydawnictwo zatytułowane Made in China oficjalnie ukaże się 30 września nakładem wytworni Audio Anatomy. Podwójny album Jazzpospolitej jest zapisem ich trasy koncertowej po Chinach, podczas której promowali swoje ostatnie studyjne wydawnictwo, zatytułowane Jazzpo.

Koncertowy album Made in China jest dla Jazzpospolitej podsumowaniem pracowitego okresu spędzonego przy pracy nad nagraniem i promowaniem płyty Jazzpo. Jednocześnie zespół kończy pracę nad piątym albumem studyjnym i zapowiada jego premierę marzec 2017.

Sami muzycy Jazzpospolitej tak wspominają swoją trasę po Państwie Środka: Po czternastu dniach wsiadamy do samolotu w Kantonie. Oszołomieni, czujemy się, jakby wyrzucono nas z pędzącego pociągu. Na dysku mamy nagrane pięć koncertów i wiemy, że powstanie z nich płyta „Made in China”, czyli „Jazzpo!” na żywo, w wersji ekstremalnej, powiększona, zaostrzona, daleka od europejskiego chłodu. 

Kolejnym albumem, którego można posłuchać w TIDAL tydzień przed oficjalną premierą, jest UZO autorstwa Ukeje. Zwycięzca programu The Voice of Poland w 2011 roku za swój debiutancki album zatytułowany Ukeje, otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Teraz powraca z UZO – drugą płytą, która ukaże się po czterech latach od jego debiutu. Wydawnictwo dostępne jest w serwisie TIDAL pod linkiem https://listen.tidal.com/album/65208560

Tytuł najnowszego dokonania Ukeje – UZO – pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza „Drogę”. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty jest pięknym podsumowaniem przebytej drogi.

Teksty na nowy album, oprócz Damiana Ukeje, przygotowali również Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki.  Pierwszym singlem zapowiadającym nową płytę jest utwór Film, właśnie z tekstem wspomnianego Piotra Roguckiego.

Trochę trudno jest mi określić dokładny kierunek, w którym podąża twórczość Ukeje na nowej płycie. Nie sposób tego zaszufladkować, muzyka jest wielowarstwowa i zróżnicowana – komentuje artysta.

O TIDALU 

TIDAL to innowacyjna platforma muzyczno-rozrywkowa do odtwarzania oraz odkrywania muzyki artystów z całego świata, pozwalająca na dostęp do unikalnej zawartości, a także na łączenie się i dzielnie się muzyką z artystami. TIDAL jest dostępny w 46 krajach z katalogiem ponad 40 milionów piosenek oraz ponad 130 000 materiałów wideo, a także ekskluzywnych treści w wysokiej jakości. Serwis oferuje muzykę w jakości HiFi, jak na płytach CD, filmy w jakości HD, wyselekcjonowane treści, a także unikalne doświadczenia dla użytkowników.