MOBY & The Void Pacific Choir „These Systems Are Failing” – premiera 14 października

moby-artwork

Moby & The Void Pacific Choir to nowy projekt twórcy niezapomnianego „Porcelain”. Moby wraz z zespołem powraca z nowym albumem „These Systems Are Failing”- melodyjnym, ale równocześnie przepełnionym gniewnymi emocjami i rockową energią.

Moby, bez wątpienia jedna z najbardziej niezwykłych postaci na muzycznej scenie ostatniego ćwierćwiecza, od lat aktywnie walczy o prawa zwierząt, prowadzi wegańskie bistro, organizuje wegański festiwal Circle V w Los Angeles. Po kilku latach odpoczynku od muzycznej sceny, amerykański twórca nową płyta wysyła jednoznaczne i mocne przesłanie do świata. „Systemy upadają, nasze wybory nas zabijają (…) niszczymy świat i nadal czujemy się nieszczęśliwi” – głosi w mocnym, punkowym, niemal apokaliptycznym manifeście, który towarzyszy wydawnictwu. Równie przejmujący jest promujący krążek teledysk do świetnej piosenki „Don’t Leave Me”.  To kompozycja, która definiuje brzmienie Moby & The Void Pacific Choir – mocny, niemal taneczny rytm idzie tu w parze z głośnym, syntetycznym, niemal industrialnym brzmieniem, które powinno spodobać się zarówno fanom klasycznej płyty Moby’ego „Animal Rights”, jak i miłośnikom grania spod znaku…Nine Inch Nails czy Marilyn Mansona. Na płycie obok nośnych syntezatorowych melodii i podniosłych glamowych refrenów („Almost Loved”) słyszymy też mocne riffy i nowofalowo brzmiący bas („The Light is clear in my eyes” ).  „Chciałem by na tej płycie było wszystko, co lubię: punk, post-punk, new wave, euforyczny rave i trochę wrzasku” mówi artysta. „Muzyka pop pozostaje interesującym i ważnym medium. Może nie jest to najlepsza sposób by dogłębnie analizować wszystkie detale bieżącej polityki, ale tworzenie muzyki, którą się kocha i możliwość zwrócenia uwagi na istotne problemy i kwestie, które cię niepokoją tak by nie zanudzić słuchacza, to nadal coś do czego warto aspirować”.

„These Systems Are Failing” to płyta, która porusza złożone problemy,a jednocześnie nie brzmi jak awangardowy eksperyment. Moby zaryzykował, nadal jednak wierzy w siłę piosenki, zarówno wtedy, gdy sięga po elektroniczne narzędzia czy też wybierając mocniejsze brzmienie. W swoim manifeście wzywa śmiało: „Systemy się walą. Pozwólmy im upaść!” . Choć spełniony jako artysta, z pewnym miejscem w historii muzyki i uwielbieniem fanów ( krażek „Play”  sprzedał się na świecie w nakładzie kilkunastu milionów egzemplarzy) czuje, że nadal ma coś istotnego do przekazania, w równej mierze zaskakując świeżym brzmieniem i szlachetnym ideowym zaangażowaniem. Za to należy mu się ogromny szacunek.

These Systems Are Failing:

http://moby.la/thesesystemsarefailing

Manifesto:

http://moby.la/tsafmanifesto

Moby & The Void Pacific Choir – Don’t Leave Me

Moby & The Void Pacific Choir „Almost Loved”

Moby & The Void Pacific Choir „The Light is clear in my eyes” 

premiera: 14.X.2016 Little Idiot /NoPaper Records.