Francuski duet zapowiada trzeci album „Woman”! Premiera 18 listopada 2016 Singlowa piosenka „Randy” już dostępna

justice-woman-album

Gaspard Augé i Xavier de Rosnay, czyli elektroniczny francuski duet Justice, kazali czekać na swoją trzecią dużą płytę długo, bo aż pięć lat. Nowego albumu Francuzów ich fani doczekają się już za chwilę, bo 18 listopada 2016 roku. Tego dnia ukaże się wydawnictwo o tytule „Woman”.  Promuje je obecnie znakomita singlowa piosenka „Randy”.

Gaspard i Xavier przygotowali na trzecią płytę 10 kompozycji. Wśród nich jako pierwszą ujawniono „Safe And Sound”, która zebrała doskonałe recenzje. Można ją sobie przypomnieć klikając w ten link:

W tym tygodniu poznaliśmy singiel „Randy”, który premierę miał w środę wieczorem w audycji Annie Mac w BBC Radio 1, a teraz jest do posłuchania pod tym adresem:

Wokal w piosence należy do Morgana Phalena, który współpracował już wcześniej z Justice. Francuzi wspaniale, na zasadzie łączenia przeciwieństw, pomieszali tu popową chwytliwość z orkiestracjami.

„Randy”, imię zarówno męski, jak i żeńskie, w zamyśle Gasparda i Xaviera oddawać ma zmienną naturę muzyki, wielość wpływów. Nie tylko w tym konkretnym singlu, lecz również na całej płycie „Woman”. Francuzi chcą dać do zrozumienia, że przeciwności przyciągają się. Elektronika nie wyklucza potężnego gitarowego grania, a balladę można zestawić z mocnym beatem.

Członkowie Justice jak zwykle zaprosili do współpracy różnych gości. Oprócz wspomnianego Phalena jest też London Contemporary Orchestra i chór (m.in. „Safe And Sound”, „Close Call”), francuski wokalista Romuald, czy Johnny Blake z brytyjskiej grupy Zoot Woman.

Okładkę z ikonicznym już krucyfiksem zaprojektowała Charlotte Delarue (m.in. Metronomy, Chromeo).

Tracklista płyty „Woman”:

1. Safe And Sound

2. Pleasure

3. Alakazam!

4. Fire

5. Stop

6. Chorus

7. Randy

8. Heavy Metal

9. Love S.O.S

10. Close Call

Dotychczasową dyskografię Xaviera de Rosnaya i Gasparda Augé, laureatów Grammy z 2009 roku, zamyka album „Audio, Video, Disco” z 2011 roku.