36. Rawa Blues: Ostatnia szansa na bilety w promocyjnych cenach!

rawa_blues_festival_poster_2016_official
Tylko do końca sierpnia można kupić bilety na tegoroczny Rawa Blues Festival w promocyjnych cenach. Od 1 września ceny wejściówek będą wyższe. 36 edycja jednego z największych bluesowych festiwali na świecie odbędzie się w dniach 30 września – 1 października w Katowicach. 

– Znów postawiłem na różnorodność. Chcę pokazać jak najszerszą paletę bluesa. Od tradycyjnego chicagowskiego, po symfoniczne brzmienia. Można powiedzieć, że znów mialem nosa do headlinerów, ponieważ Keb’Mo i Shemekia Copeland zdobyli w tym roku prestiżowe nagrody magazynu „Living Blues” dla „Bluesowych artystów roku”. Wśród laureatów znalazł się również Toronzo Cannon – mówi Irek Dudek, pomysłodawca i dyrektor festiwalu. – Szerszą reprezentację niż na ostatnich edycjach festiwalu będą mieli polscy wykonawcy. Będzie też absolutna nowość: warsztaty gitarowe, które poprowadzi Albert Lee – dodaje.

Po raz drugi w swojej historii, Rawa Blues zagości w nowoczesnej sali koncertowej NOSPR. W piątkowy wieczór zagrają tam: mistrz korzennego, akustycznego bluesa Corey Harris oraz jeden z najlepszych współczesnych bluesmanów – Keb’ Mo’ (laureat nagrody Grammy), który – po raz pierwszy w karierze – zagra swoje utwory w symfonicznych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na katowicki festiwal. Artyście towarzyszyć będzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą Krzesimira Dębskiego. Warto się spieszyć z zakupem wejściówek – w sprzedaży są ostatnie bilety na to wydarzenie.

W sobotę, blues od rana rozbrzmiewał będzie w „Spodku”. O 11.00 ruszy Mała Scena, a od  15.00 rozpoczną się koncerty na głównej scenie katowickiej hali. Zagranicznymi gwiazdami koncertu będą: wybitny brytyjski gitarzysta, wirtuoz stylu fingerpickin’ Albert Lee; Shemekia Copeland (nominowana do Grammy za najnowszą płytę „Outskirts of Love”), JJ Grey & Mofro oraz Toronzo Cannon. – Amerykanie reprezentują różne gatunki muzyczne. Shemekia Copeland jest wspaniałą artystką swojego pokolenia, dysponującą niesamowitym głosem i prezencją sceniczną. Jej szerokie spojrzenie na bluesa obejmuje również wpływy rock’n’rolla, Americany, country i gospel. Toronzo Cannon to najbardziej ekscytujący bluesman jaki od lat pojawił się na chicagowskiej scenie, czerpie z tradycji Chicago, ale nie jest imitatorem. JJ Grey & Mofro tworzą oryginalne utwory, w których mieszają elementy bluesa, Memphis soul i rocka z Południa. Zbudował sobie dużą bazę fanów, zafascynowanych jego charyzmatycznymi koncertami – mówi Bruce Iglauer,  prezydent słynnej bluesowej wytwórni Alligator Records, która w tym roku obchodzi 45 – lecie działalności. Iglauer będzie gościem specjalnym tegorocznej Rawy Blues.

Finał 36 edycji festiwalu to koncert legendarnej grupy Dżem. Zespół powróci na Rawę Blues po ponad dwóch dekadach przerwy. Podczas imprezy nie może także zabraknąć występu Irka Dudka. W tym roku przedstawi on swoje najpopularniejsze muzyczne wcielenie, czyli Shakin’ Dudi, ale w odświeżonej formule.

Bilety na 36 Rawa Blues Festival dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro. Szczegółowe informacje o imprezie: www.rawablues.com oraz na oficjalnym fejsbukowym fanpage’u.