Josh Groban przypomina kolejny musicalowy przebój. Zobacz teledysk do piosenki Anthem

JG_STAGES_CVR_FNL_S

Ostatni album Josha Grobana, „Stages”, na którym amerykański artysta zawarł interpretacje swoich ulubionych piosenek z musicali, zamyka przepiękny utwór „Anthem”. Zrealizowano do niego teledysk, który właśnie trafił do sieci.

 

Piosenka „Anthem” pochodzi z opromienionego wielkimi sukcesami musicalu „Chess”, stworzonego w latach 80. przez znanych z grupy ABBA Benny’ego Anderssona i Björna Ulvaeusa, do słów Björna i Tima Rice’a (m.in. „Jesus Christ Superstar”, „Evita”). Największym hitem z tego przedsięwzięcia była kompozycja „One Night in Bangkok”. Josh Groban zdecydował się jednak zinterpretować inny utwór, bardziej liryczny i podniosły.

 

Teledysk do „Anthem”, w którym widać artystę samotnie śpiewającego na scenie oraz orkiestrę nagrywającą swoje partie w Abbey Road Studios, można obejrzeć pod tym linkiem:

 

 

Album „Stages” zadebiutował na drugim miejscu listy „Billboardu” i na szczycie notowania brytyjskiego, co udało się Joshowi po raz pierwszy w karierze. Groban intensywnie promuje materiał. Już pojawił się między innymi w programach „Good Morning America”, „Live! With Kelly & Michael”, „The Tonight Show With Jimmy Fallon”, „The Talk”, „Entertainment Tonight”, „Dancing With The Stars”, a w planach ma kolejne wizyty w telewizjach. Sypią się też entuzjastyczne recenzje płyty. „Bez wątpienia ten popowo-operowy piosenkarz jest obecnie jednym z największych wokalnych talentów na świecie” – napisał „Rolling Stone”.

 

Utwory na album Josh nagrał z udziałem producentów Humberto Gatiki i Bernie’ego Hermsa, w Los Angeles oraz w londyńskich studiach Abbey Road z udziałem 75-osobowej orkiestry. Na płytę w wersji standardowej trafiło 13 musicalowych przebojów z ulubionych scenicznych produkcji Grobana, w tym także „Charlie i fabryka czekolady”, „Upiór w operze”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, czy „Nędznicy”, które urzekły artystę w oryginale przepięknymi aranżacjami, melodiami oraz wspaniale opowiedzianą historią.

 

Na „Stages” Josh Groban zarejestrował trzy duety: z Kelly Clarkson w „All I Ask Of You”, Audrą McDonald w „If I Loved You” oraz z Chrisem Bottim w „Old Devil Moon”.

 

Program albumu przedstawia się następująco:

 

 1. Pure Imagination (Charlie i fabryka czekolady)
 2. What I Did For Love (A Chorus Line)
 3. Bring Him Home (Nędznicy)
 4. Les Temps Des Cathédrales (Dzwonnik z Notre Dame)
 5. All I Ask Of You (Upiór w operze) (feat. Kelly Clarkson)
 6. Try To Remember (The Fantasticks)
 7. Over the Rainbow (Czarnoksiężnik z krainy Oz)
 8. Children Will Listen/Not While I’m Around (Sweeney Todd/Into the Woods)
 9. You’ll Never Walk Alone (Carousel)
 10. Old Devil Moon (Finian’s Rainbow) (feat. Chris Botti)
 11. Finishing The Hat (Sunday In The Park With George)
 12. If I Loved You (Carousel) (feat. Audra MacDonald)
 13. Anthem (Chess)