New Model Army: nowy album w sierpniu!

image004

New Model Army powracają ze swoim nowym albumem. „Winter” ukaże się 26 sierpnia 2016 roku.

Nadchodzący krążek będzie pierwszą studyjną płytą od czasu wydanego w 2013 albumu „Between Dog and Wolf”, który był najlepiej ocenianym i docenionym albumem New Model Army od czasu wydania „The Love of Hopeless Causes” 20 lat temu. Po wydaniu „Between Dog And Wolf”, w 2014 na festiwalach filmowych na całym świecie można było zobaczyć film Matta Reida, „Between Dog And Wolf: The New Model Army Story”.

To bardzo mocna i emocjonalna płyta. Od epickiego, otwierającego krążek „Beginning”, aż do ostatniego kawałka, „After Something”, album rozwija kierunki, które pojawiły się na „Between Dog And Wolf”, ale nawiązuje także do klasycznych płyt zespołu tj. „The Ghost of Cain” czy „Thunder and Consolation”.

Założyciel, wokalista i główny kompozytor zespołu, Justin Sullivan, mówi: „”Between Dog And Wolf” otworzyło dla nas wiele drzwi jeżeli chodzi o tworzenie. Płyta „Winter” jest dużo bardziej zespołowa niż poprzednia. Przy miksie zdecydowaliśmy się na bardziej agresywne, mniej wygładzone brzmienie”.

Za okładkę odpowiedzialny jest Joolz Denby.

 

Lista utworów:

 1. Beginning
 2. Burn The Castle
 3. Winter
 4. Part The Waters
 5. Eyes Get Used To the Darkness
 6. Drifts
 7. Born Feral
 8. Die Trying
 9. Devil
 10. Stragoula
 11. Echo November
 12. Weak and Strong
 13. After Something

 

Album New Model Army „Winter” ukaże się 26 sierpnia 2016 roku jako CD i podwójny vinyl 180 gram.