Twórcy megahitu „7 Years” wystąpią w Polsce Lukas Graham zagrają w Warszawie

okladka_XS

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Duńska formacja Lukas Graham, opromieniona gigantycznym sukcesem singla „7 Years”, przyjedzie na koncert do Polski. Zespół pod dowództwem charyzmatycznego wokalisty Lukasa Grahama Forchhammera, zaprezentuje się w marcu 2017 roku, w warszawskiej Stodole. Lukas Graham niedawno ogłosił daty występów ze światowego tournée, które rozpocznie się w lutym 2017 roku, w Irlandii.

 

Ku radości licznych polskich fanów Lukas Graham, zespół pojawi się w naszym kraju i wystąpi w stołecznej Stodole! Stanie się to w poniedziałek, 20 marca 2017 roku. Bilety będzie można kupować już od 17 czerwca 2016.   Lukas Graham na światowe tournée w roli headlinera, wyruszy, aby promować wydany wiosną 2016 roku album zatytułowany „Lukas Graham”.

 

To właśnie z tej płyty pochodzi superprzebój „7 Years”, który traktuje o tym, że w życiu trzeba mieć marzenia i je realizować, ale nie należy zapominać, by mieć koło siebie bliskie osoby. Piosenka osiągnęła szczyt singlowej listy na Wyspach, w Danii, Norwegii, Szwecji, Austrii, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii, Kanadzie. Singel aż pięciokrotnie pokrył się platyną w Szwecji, dwa razy w Nowej Zelandii. Sprzedaż w Wielkiej Brytanii przekroczyła 600 tys. kopii, co dało status platynowego singla. W Polsce singel „7 Years” pokrył się potrójną platyną. Płyta „Lukas Graham” świetnie zadebiutowała na wymagających rynkach amerykańskim i brytyjskim, odpowiednio, na miejscu trzecim i drugim. Twórczość Duńczyków polubili także w Australii i Nowej Zelandii.

 

Na antypodach Blue Album zajął, odpowiednio, miejsce pierwsze i drugie. Numerem jeden został też w ojczyźnie muzyków, w której ukazał się w 2015 roku. W Danii płyta ma status pięciokrotnie platynowy, a utwór „7 Years” platyną pokrył się trzy razy! Album został w Danii „Albumem roku” i „Popowym albumem roku”. Do Lukasa Grahama powędrowało też wyróżnienie MTV European Music Award dla „Najlepszego duńskiego artysty”. Obecnie singlem z drugiego albumu „Lukas Graham” jest kompozycja „Mama Said”.

 

Teledysk do niej można obejrzeć na tej stronie: 

Grupa Lukas Graham powstał w 2010 roku w słynącej z bujnego artystycznego życia kopenhaskiej Christianii. Ponieważ inicjatorem był uczący się kiedyś klasycznego śpiewu w chórze Lukas Graham Forchhammer, zespołowi nadano nazwę składającą się z dwóch jego imion. Muzycznie grupa miesza wyrafinowany pop, soul oraz elementy hiphopowe.