ZAZ ma jeszcze jeden prezent dla fanów! – Wznowienie albumu CD/DVD „Sur La Route”

ZAZ - Sur La Route
Uwielbiana w Polsce współczesna Edith Piaf, jak mówi się o wspaniałej francuskiej wokalistce ZAZ, niebawem po raz kolejny wystąpi w naszym kraju. Także z myślą o polskich fanach Francuzka przygotowała kolejny prezent, którym jest reedycja podwójnego koncertowego zestawu o tytule „Sur La Route”, który ukazał się w Polsce 26 lutego 2016 roku.
Reedycja będzie bogatsza od pierwszego wydania o  nowy utwór. „Sur La Route” to CD plus DVD. Płyta audio z zestawu to wybór największych przebojów ZAZ w wersji live oraz interpretacje klasyków francuskiej piosenki. Znalazły się tu tak lubiane przez fanów kompozycje jak „Je veux”, „La fée”, „Eblouie par la nuit”, „On ira”, czy „Si”. W zestawie jest i premierowa piosenka „Si jamais j’oublie”, która promowała na singlu wydawnictwo „Sur La Route”. Utwór ten został wielkim przebojem w Polsce! Reedycja wzbogacona została o jedną kompozycję na CD, którą jest cover pochodzącej z lat 80. piosenki Daniela Balavoine’a „Tous les cris les S.O.S.”. Wersja ZAZ pierwotnie znalazła się na płycie w hołdzie temu artyście.
Do pięknej ballady powstał teledysk, który można zobaczyć tu: 

Na DVD „Sur La Route” znajdziemy trwający 108 minut film, który opowiada o tournée Francuzki. Pokazuje ZAZ zarówno w bezpośrednim kontakcie z publicznością, jak i poza sceną. Dzięki obrazowi możemy się przekonać, jak to się stało, że pochodząca z Bordeaux Isabelle Geffroy stała się gwiazdą światowego formatu. Do filmu przygotowano napisy po francusku, angielsku, hiszpańsku i niemiecku. Zestaw jest pokłosiem światowego tournée ZAZ. Jesienią 2014 roku ukazała się poświęcona Paryżowi płyta artystki, nazywająca się po prostu „Paris”. Parę miesięcy wcześniej Francuzka zakończyła niezwykle udaną światową trasę koncertową, która zaprowadziła ją na pięć kontynentów i do wielu krajów. Gwiazda francuskiej piosenki postanowiła podsumować ten obfity w sukcesy czas w swojej karierze i przygotowała koncertowy zestaw, będący także jej podziękowaniem dla fanów za to, że tak wspaniale przyjmowali ją na koncertach. A tych było na tournée 93. Artystka odwiedziła między innymi Chile, Brazylię, Kanadę, Niemcy. 
Tracklista
CD: 1. On ira (live Sur la route) 
2. Le long de la route (live Sur la route) 
3. Cette journée (live Sur la route) 
4. Eblouie par la nuit (live Sur la route) 
5. Comme ci comme ça (live Sur la route) 
6. Si (live Sur la route) 
7. Si je perds (live Sur la route) 
8. La fée (live Sur la route) 
9. Déterre (live Sur la route)
 10. Je veux (live Sur la route) 
11. Si jamais j’oublie 
12. Tous les cris les S.O.S. (bonus track)   
Warto przypomnieć, że wszystkie wydane dotychczas płyty ZAZ rozeszły się na świecie w ponad 3,5 mln egzemplarzy. „ZAZ” z 2010 roku pokryła się w Polsce podwójną platyną (i wylądowała na szczycie OLISU-u), zaś „Recto Verso” z 2013 roku i wspomniana „Paris” uzyskały status złotej. W czerwcu 2016 roku ZAZ ponownie wystąpi w Polsce. Francuzka zagra 15 czerwca w krakowskiej Tauron Arena Kraków oraz 16 czerwca w sopockiej Operze Leśnej.