„Synekura” Bejfa już w sprzedaży! Odsłuch albumu na MaxFloRecTV

Projekt okładki - Łukasz Siekanowicz

Projekt okładki – Łukasz Siekanowicz

 

Tuż przed weekendem, 3.06, na sklepowe półki trafił debiutancki album Bejfa, „Synekura”. Hip-hopowa płyta reprezentanta nowoczesnego nurtu dostępna jest m.in. na maxflosklep.pl i w Empiku. Promują ją single: „Idziemy po swoje”, „No Rush” i „Nie zawracam”

Bejf to już trzeci – po K2 i Kleszczu – tzw. rekrut hip-hopu, którego twórczość MaxFloRec zdecydowało się pokazać na oficjalnym rynku fonograficznym. Jego „Synekura” to, jak mówi sam artysta, „bunt rapera wychodzącego z podziemia”. – Przedstawiam drogę, która doprowadziła mnie do miejsca, w którym aktualnie się znajduję. Przyglądając się sobie samemu, próbuję dostrzegać emocje, które towarzyszą mi w tej cały czas trwającej podróży – opisuje swój legalny debiut Bejf. – Album odzwierciedla wszystkie kwestie, które w danym okresie mają na mnie największy wpływ. Zależy mi na tym, żeby słuchacz „poczuł” to, co tkwi w głębi mnie.

Wydawnictwo zawiera 13 premierowych utworów. Wszystkie odsłaniają fragmenty świata artysty. Wśród nich znajdują się single, takie jak: „Idziemy po swoje”, „No Rush” ubarwiony wokalem charyzmatycznej Udoo, a także „Nie zawracam”. Każdemu z nich towarzyszy teledysk, który zobaczyć można np. na kanale MaxFloRecTV w serwisie YouTube. Warto dodać, że w klipie do drugiego z utworów wykorzystano efekt podwójnej ekspozycji.

Za oryginalne brzmienie albumu w większości odpowiada Frose. W powstanie krążka zaangażowali się też producenci: Poema Funku (singiel „Idziemy po swoje”) oraz Mr. No Problem („Lost and Found”). Płyta nie jest więc utrzymana w ciężkim, klinicznym klimacie, który Bejf zaserwował nam swoim ostatnim undergroundowym albumie pt. „W świecie plastikowych głów”.

Patronat medialny nad płytą sprawują: CGM.pl, magazyn „Freestyle” i portal Freestyle.pl, portal RapDuma, Hip-hop.pl, AllAboutMusic.pl, Akademickie Radio Kampus oraz Empik. Mecenatem wydawnictwo objęła fundacja Legalna Kultura. Wyłącznym dystrybutorem fizycznej wersji krążka jest firma MyMusic, wersji cyfrowej – Independent Digital.

Synekura” dostępna jest m.in. pod adresem maxflosklep.pl i w salonach sieci Empik. W wersji cyfrowej zamówić można ją na iTunes.com czy w Google Play. Od 6.06 na MaxFloRecTV możliwy jest oficjalny odsłuch albumu (kliknij tutaj, aby sprawdzić „Synekurę” Bejfa na YouTubie: https://youtu.be/UoC2zkFf1Vw).

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)