Wielki powrót na scenę Rawa Blues Festival!

„Co na śniadanie? Dżem! Co na obiad? Dżem! Co na kolację? Dżem!” – fani bluesa zapewne doskonale znają słynną zapowiedź Jana Chojnackiego, od ponad trzech dekad związanego z festiwalem Rawa Blues. W tym roku, publiczność w „Spodku” znów będzie miała okazję usłyszeć te słowa. Po ponad dwóch dekadach nieobecności, 1 października Dżem zagra na Rawie!

„Whisky”, „Cegła”, „Sen o Victorii”, „Naiwne pytania”, „Wehikuł czasu” – te ponadczasowe utwory znają w Polsce nie tylko miłośnicy bluesa i rocka. To kompozycje, które stały się elementem rodzimej popkultury. A dzięki sukcesowi filmu fabularnego „Skazany na bluesa”, fenomen śląskiego zespołu mogło odkryć dla siebie kolejne pokolenie, którego jeszcze nawet w planach nie było, gdy przedwcześnie zmarły Rysiek Riedel po raz pierwszy zaśpiewał, że „w życiu piękne są tylko chwile…”
W latach osiemdziesiątych minionego stulecia, Dżem był stałą atrakcją Rawy Blues. Po raz ostatni, zespół zagrał na festiwalu w 1993 roku, zapis tego koncertu emitowany był później w TVP pod tytułem „Ostatnia Rawa Ryśka Riedla”.
– Wracamy do korzeni festiwalu, chcemy szerzej zaprezentować polskich artystów, na kogo więc postawić jeśli nie na Dżem – komentuje Irek Dudek, dyrektor RBF.
Zespół zagra na finał tegorocznej imprezy. Muzycy zapowiadają specjalny set przygotowany na Rawę.
Bilety na 36. Rawa Blues Festival dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro. Bieżące informacje o imprezie: www.rawablues.com oraz na oficjalnym fejsbukowym fanpage’u.
36. Rawa Blues Festival

30/09/2016 NOSPR

KEB’ MO’ + NOSPR
COREY HARRIS SOLO

1/10/2016 SPODEK

TORONZO CANNON
ALBERT LEE
JJ GREY & MOFRO
DŻEM
?

?

Krzysztof Głuch Oscillate
Joe Colombo feat. Kasia Skoczek
Hot Tamales
Cheap Tobacco
Janusz Hryniewicz
F*ck The People
Laureat Małej Sceny

Mała Scena:
Pokój Numer 3
Levi
BlackJob
BLACK BEE
Blues Drawers
Elephant’s Escape
Forsal
Juraj Schweigert & The Groove Time
Jurajski Oddział Bluesowy

dodatkowo:
29/09 i 30/09

WARSZTATY GITAROWE Z ALBERTEM LEE

…Kolejni wykonawcy już niebawem!