Znamy program części konferencyjnej Enea Spring Break Showcase Festival & Conference!

ESB

Z przyjemnością prezentujemy program części konferencyjnej Enea Spring Break Showcase Festival & Conference!

Panele oraz warsztaty odbywać będą się w tym roku w nowym miejscu – w Bibliotece Raczyńskich (Sala 1) na Placu Wolności 19, w pobliżu głównej strefy koncertowej Enea Spring Break.

PROGRAM KONFERENCJI

PIĄTEK 22 KWIETNIA


11:00 – 12:50

Instrukcja obsługi redakcji z „Gazetą Magnetofonową”
Warsztaty dla menedżerów / PR-owców / pracowników wytwórni i organizatorów koncertów, ale także samych artystów. Dowiecie się, jak efektywnie komunikować się z dziennikarzami, czego od nich wymagać i o co lepiej nie pytać. Porozmawiamy o tym, jak najlepiej przygotować materiały prasowe, jak materiały do recenzji i po co komu dobre zdjęcie, skoro wszystko jest w google’u?

Prowadzenie:
Tomek Doksa, Jarek Szubrycht – Gazeta Magnetofonowa

13:00-13:50

ZŁAP KRÓLIKA vol. 2!
Iga Zawadzińska i Michał Hajduk z Instytutu Adama Mickiewicza (IAM) zapraszają do wspólnej dyskusji na temat eksportu muzyki z Polski. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania czego brakuje polskim zespołom do tego by skutecznie stawiać pierwsze kroki za granicą. Co bywa barierą w ich efektywności? Czy w Polsce potrzebne jest biuro eksportu muzyki? Postaramy się z pomocą publiczności zmapować potrzeby polskich zespołów związane z aktywnością zagraniczną.

Prowadzenie:
Iga Zawadzińska, Michał Hajduk – IAM / Don’t Panic! We’re From Poland

14:00-14:50

Umowa między artystą a wytwórnią fonograficzną. Jak z sukcesem zakończyć negocjacje z labelem.

Przedmiotem panelu będzie dyskusja na temat praw i obowiązków stron umowy fonograficznej (kontraktu z labelem), ze szczególnym uwzględnieniem pozycji artysty. Jego celem będzie analiza i wskazanie głównych ryzyk leżących po stronie artysty oraz omówienie szczególnie niebezpiecznych zapisów umownych. Podczas panelu przedstawione zostaną także praktyczne sposoby negocjacji kontaktu z labelem, pozwalające na stworzenie partnerskich warunków współpracy.

Prowadzenie:
Hubert Masiota, adwokat

15:00-16:20

Obraz rynku fonograficznego w Polsce i na świecie

Jak obecnie wygląda polski rynek muzyczny na tle światowej branży fonograficznej. Czym charakteryzują się lokalne rynki muzyczne i co wyróżnia Polskę: repertuar, uwarunkowania prawne, zasady funkcjonowania rynku (prezentacja + dyskusja).

Paneliści:
Piotr Kabaj – Wiceprzewodniczący Zarządu ZPAV, Warner Music Eastern Europe President & Warner Music Poland Managing Director
Andrzej Puczyński – Przewodniczący Zarządu ZPAV
Marek Staszewski – Pełnomocnik Zarządu ZPAV, adwokat

16:30-18:00

Artysta–wytwórnia. Pierwsze kroki na rynku muzycznym

Jacy artyści mają największe szanse na podpisanie kontraktu fonograficznego i kogo poszukują wytwórnie. Jaki materiał przygotować dla wytwórni i jak przygotować się do rozmów, aby uniknąć błędów najczęściej popełnianych przez młodych artystów.

Paneliści:
Jacek Jagłowski – współwłaściciel agencji QL CITY oraz wytwórni QL Music, członek zarządu ZPAV
Marcin Russek – A&R Sony Music Entertainment Polska, członek ZPAV
Zbyszek Zegler – A&R Universal Music Polska, członek ZPAV
Moderator: Jarek Szubrycht

SOBOTA 23 KWIETNIA

11:30-12:50

Trasa koncertowa – forma promocji czy forma sprzedaży muzyki?

Jaką obecnie rolę pełni trasa koncertowa – czy jest bardziej formą promocji czy sprzedaży muzyki? Jak zorganizować efektywną trasę koncertową i jak ją promować? Gdzie szukać partnerów i jak przygotować budżet?

Paneliści:
Tomik Grewiński – właściciel firmy Kayax, członek ZPAV
Robert Kurpisz – właściciel firmy Kurpisz Impresariat, managementu polskich wykonawców
Paweł Walicki – właściciel firmy ART2 Music Management

Moderator: Joanna Wróżyńska – Co Jest Grane 24

13:00-13:50

Iceland – this is how we do it! (wykład w języku angielskim).

Model eksportu muzyki islandzkiej przedstawi Sigtryggur Baldursson, dyrektor zarządzający Iceland Music Export (IMX), w latach 80. i na początku lat 90. członek zespołu Sugarcubes wraz z Björk. Współwłaściciel wytwórni Bad Taste (Smekkleysa), współpracownik Emiliany Torrini, zaangażowany w organizację islandzkiego festiwalu showcase’owego, Iceland Music Airwaves.

Prowadzenie:
Sigtryggur Baldursson – IMX

14:00-15:20

Polskie zespoły na zagranicznych festiwalach showcase’owych – jak wykorzystać swoją szansę?

Jak przygotować się do występu na zagranicznym festiwalu showcase’owym? Jakich błędów unikać? Jak sprawić by wyjazd na Eurosonic, Reeperbahn Festival czy The Great Escape stał się istotnym przystankiem na drodze do sukcesu?

Paneliści:
Monika Brodka – wokalistka, muzyk
Olga Tuszewska – manager Brodki, Kayax
Łukasz Minta – dyrektor Agencji Go Ahead

Moderator: Łukasz Kamiński – Co Jest Grane 24

15:30-16:20

Bands are brands – czyli jak skutecznie budować wizerunek zespołu muzycznego?

Grasz w młodym zespole i chcesz zdobyć więcej słuchaczy? Robisz ciekawą muzykę, ale nie wiesz jak pokazać ją światu? Jesteś menedżerem fajnego projektu muzycznego i chcesz tchnąć w niego nowe życie? Zapraszamy! Bazując na naszym doświadczeniu ze świata marketingu i działalności w branży muzycznej pokażemy Ci, jak to zrobić, korzystając z kilku podstawowych zasad budowania marki. Bez złotych zaklęć i lania wody przybliżymy kluczowe elementy profesjonalnego tworzenia wizerunku na przykładach z życia muzyków wziętych (od The Smiths po Gang Albanii). Pokażemy, że marketing nie gryzie i że skutecznie stosowany pomoże w zdobyciu fanów i zainteresowania mediów.

Prowadzenie:
Krzysztof Białkowski (Strateg, One 11)
Piotr Bombol (Strategy Director Albo/Albo)

Partnerzy części konferencyjnej:

ZPAV, Biblioteka Raczyńskich, Don’t Panic! We’re From Poland, Gazeta Magnetofonowa, Co Jest Grane 24

Bilety na Enea Spring Break cieszą się sporym powodzeniem, dlatego polecamy nie zwlekać z ich zakupem. Na imprezę można kupić wyłącznie 3-dniowe karnety w cenie 89 zł. Są  dostępne na stronach: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletomat.pl i www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

Na Enea Spring Break zagra ponad 100 wykonawców, w tym m.in. Brodka, Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Rebeka czy Jazzombie!

Szczegóły na www.spring-break.pl!

Do zobaczenia w Poznaniu!