Birdy stała się syrenką! Zobacz teledysk do piosenki Wild Horses – Premiera płyty „Beautiful Lies” 25 marca

Birdy_Beautiful_Lies

Już tylko kilka dni zostało do premiery trzeciego albumu fantastycznej angielskiej piosenkarki Birdy, „Beautiful Lies”. Apetyt na płytę powinien fanom Angielki zaostrzyć właśnie opublikowany teledysk do piosenki „Wild Horses”.

„Jestem marzycielką” – śpiewa Birdy w piosence „Wild Horses”, zapowiadającej jej trzeci album, którego premiera nastąpi 25 marca 2016 roku. I niczym ilustracja marzenia albo baśni prezentuje się obraz do wspomnianego utworu. Birdy przeistacza się w nim w piękną syrenkę, w której zakochuje się nurek. Jak rozegrała się ta historia, można zobaczyć tutaj:

Jestem bardzo podekscytowana, mogąc zaprezentować wam teledysk do „Wild Horses”. Napisałam piosenkę o ludziach, których cechuje niezależność, wolnych duchach. Teledysk przedstawia historię nurka, który zakochuje się w syrenie i musi wybrać między życiem a życiem bez niej – wyjaśnia Birdy.

 

Kilkanaście utworów, które wypełniły album „Beautiful Lies”, wyprodukowała sama Birdy. W studiu wspomogli ją słynny producent Steve Mac (m.in. James Blunt, Shakira, One Direction, Jess Glynne), Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Adele) i Craig Silvey (Arcade Fire, Florence And The Machine). „Beautiful Lies” promowały kompozycja tytułowa (piosenkę napisała Birdy do spółki z Samem Romansem, wcześniej współpracownikiem m.in. Kwabsa) oraz wydany jako pierwszy na singlu utwór „Keeping Your Head Up”.

Na albumie Birdy żegna się z okresem beztroskiego dzieciństwa oraz czasem dorastania.

Tracklista:

1.      Growing Pains

2.      Shadow

3.      Keeping Your Head Up

4.      Deep End

5.      Wild Horses

6.      Growing Pains

7.      Lost It All

8.      Silhouette

9.      Lifted

10.  Take My Heart

11.  Hear You Calling

12.  Words

13.  Save Yourself

14.  Unbroken

15.  Beautiful Lies