Lukas Graham podbija Polskę. Piosenka 7 Years złotym singlem

Tego można było się spodziewać. Po podboju Skandynawii, zauroczeniu Ameryki, zdobyciu szczytu angielskiej listy singli, duńska formacja Lukas Graham piosenką „7 Years” obecnie podbija Polskę. Utwór właśnie zdobył u nas status złotego singla. Piosenka zapowiada album „Lukas Graham”, który ukaże się 25 marca.

Piosenkę napisali lider zespołu, Lukas Graham Forchhammer, Stefan Forrest i Morten Ristorp, a wyprodukowali Future Animals (czyli wspomniani Forrest i Ristorp) i Pilo.

„7 Years” to przejmująca ballada o tym, że w życiu trzeba mieć marzenia i je realizować, ale nie należy zapominać, by mieć koło siebie bliskie osoby. Utwór opisuje, jak wygląda, i będzie wyglądać, życie samego Lukasa od 7 do 60 roku życia.

Do kompozycji  powstał wideoklip, który do tej pory obejrzano na YouTubie ponad 16 mln razy. Zdjęcia realizowano w Kopenhadze i Los Angeles. Reżyserował uznany dokumentalista, nagradzany na festiwalu Sundance, rezydujący w Nowym Jorku René Sascha Johannsen. Filmik jest do obejrzenia tu:

Piosenka „7 Years” nie tak dawno wspięła się na szczyt singlowej listy na Wyspach. Utwór uzyskał tam status srebrnego singla za łączną sprzedaż ponad 200 tys. egzemplarzy. Wcześniej kompozycja zespołu, w którym są jeszcze kumple wokalisty od czasów dzieciństwa: Mark „Lovestick” Falgren (perkusja), Magnús „Magnúm” Larsson (gitara basowa) i Kasper Daugaard (klawisze), była najchętniej odtwarzaną w Spotify, iTunes, w USA i Europie. Także najchętniej udostępnianym utworem przez fanów, co znalazło odbicie w amerykańskim notowaniu Billboard + Twitter Emerging Artists (Trending 140; tworzona na podstawie wymienienia w tweetach).

„7 Years” świetnie poradziła sobie na radiowych play listach w USA oraz na liście najpopularniejszych kompozycji w aplikacji Shazam. Shazam typuje, że zespół Lukas Graham w 2016 roku ma szansę wspiąć się na szczyty popularności.

Utwór był też na wysokim drugim miejscu UK Spotify Viral Chart, czyli listy przygotowanej w oparciu o ilość udostępnień kompozycji przez brytyjskich użytkowników serwisu Spotify. W ojczyźnie muzyków piosenka okupowała pierwsze miejsce notowania singli przez 15 tygodni!

Zawierające przebój „7 Years” imienne dzieło formacji Lukas Graham ukaże się w Polsce 25 marca 2016 roku.

W Danii płyta do tej pory czterokrotnie pokryła się tam platyną. Została między innymi wybrana „Albumem roku” i „Popowym albumem roku”. Do Lukasa Grahama powędrowało też wyróżnienie MTV European Music Award dla „Najlepszego duńskiego artysty”.

lukas-graham-extralarge_1453908568737

 

Tracklista płyty „Lukas Graham”:

 

1.         7 Years

2.         Take The World By Storm

3.         Mama Said

4.         Happy Home

5.         Drunk In The Morning

6.         Better Than Yourself

7.         Don’t You Worry 'Bout Me

8.         What Happened To Perfect

9.         Strip No More

10.       You’re Not There

11.       Funeral