Soniamiki zapowiada nowy album Federico. Zobacz klip do utworu Fantazi

image003

8 kwietnia nakładem Warner Music Poland ukaże się nowy album Soniamiki zatytułowany Federico. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór Fantazi, do którego klip można zobaczyć tutaj:

 

 Dla mnie to , że moje koncepcje czasem absurdalne nagle istnieją jest wspaniałe. spełniły Się dodatkowo moje dwa dawne marzenia – wideoklip w teatrze i woda z folii – jak u Felliniego 🙂 Fantazi jest dla mnie filmem animowanym z żywymi postaciami, które są z nierealnego świata. – opowiada o klipie Soniamiki

 

Soniamiki fot. Olga Ozierańska

Soniamiki fot. Olga Ozierańska

 

Soniamiki, dla przyjaciół Zosia Mikucka, to multiutalentowana artystka, która oferuje bajkowy synth pop w surowym wydaniu przyprawiony nutami melancholijnej afirmacji.

Mieszkająca obecnie w Łodzi wokalistka wydała do tej pory dwie płyty jedną w Niemczech, jedną w Polsce. Inspiracją dla nowego krążka jest, ukochany przez Soniamiki, Federico Fellini. Jego wiara w potęgę ludzkiej wyobraźni, wolność wyboru i możliwość wpływania na swoje życie jest niezmiennie pożywką dla twórczości Zosi. Za pracę nad Federico odpowiedzialna jest sama artystka. Album nagrany został w Radiu Łódź a zmiksowany przez Lukasa Leonhardta, berlińskiego producenta, z którym Soniamiki pracuje od początku swojej kariery.
Zosia jest absolwentką filmu animowanego na poznańskiej. ASP. Poza twórczością muzyczną, pisze opowieści, którymi chętnie dzieli się ze słuchaczami podczas koncertów. Artystka traktuje piosenki jako format łączący film ze sztuką opowiadania historii.

Soniamiki na Facebooku

Warner Music Poland na Facebooku