„Biała Flaga” – piosenki Grzegorza Ciechowskiego na fortepian i wiolonczelę!

Ethno Jazz Festival zaprasza na pierwszą we Wrocławiu odsłonę koncertową niezwykłego projektu „Biała Flaga” inspirowanego twórczością Grzegorza Ciechowskiego!

14 marca na scenie Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpi duet: Hanna Rani (fortepian) i Dobrawa Czocher (wiolonczela). 

Ich pierwszy album „Biała Flaga” poświęcony jest twórczości Grzegorza Ciechowskiego, którego kompozycje stały się inspiracją do powstania nowych aranżacji, a także własnych utworów. Interpretacje dziewczyn to mieszanka wielu gatunków, zaczynając od ich miłości do muzyki klasycznej, a kończąc na poszukiwaniu nowych brzmień i form wyrazu. Dowód na to ze czasami słowa są zbędne – muzyka przemówi sama za siebie!

HANNA RANISZEWSKA, rocznik 90, pianistka, kompozytorka, aranżerka, mieszkająca miedzy Warszawą a Berlinem. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach jak Filharmonia Narodowa czy Teatr Wielki w Warszawie oraz poza granicami Polski. Od 4 lat tworzy rownież własną muzykę, stawiając sobie za cel przekraczanie granic podziału na gatunki i style. Od tego czasu powstało wiele jej projektów, m.in. nowe aranżacje pieśni Henry Purcell’a na głos i fortepian, Projekt:Dowland na kwartet smyczkowy, sopran i kontratenora, aranżacje na płyty zespołów Domowe melodie i Bemine, czy muzyka do spektaklu „Dialog lustra”. Od 2012 współtworzy duet z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Owocem tej współpracy jest album „Biała Flaga” wydany we wrześniu 2015 roku, który zdążył znaleść się na liście Olis – 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. 

DOBRAWA CZOCHER – rocznik 91, wiolonczelistka. Grę na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat. Laueatka licznych konkursów solowych oraz kameralnych. Doskonale odnajduje się również jako muzyk orkiestrowy. Wielokrotnie występowała w Polsce jak i za granicą. Związana z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Hochschule für Musik Detmold. Brała udział w licznych kursach oraz festiwalach muzycznych pracując oraz grając z wybitnymi artystami, m.in takimi jak Paul Gulda, Kevin Kenner, Arto Noras, Kazimierz Michalik. Oprócz muzyki klasycznej chętnie angażuje sie w inne gatunki, współpracowała m.in. z Anią Dąbrowską, Romkiem Puchowskim, zespołami Cosovel i Domowe Melodie. Od sierpnia 2012 roku tworzy projekt z pianistką Hanną Raniszewską, w którym łączy swoje umiejętności muzyka klasycznego z fasynacją muzyką rozrywkową. 

„Ta płyta to wspaniałe muzyczne działo pod każdym względem. Dzięki niej na nowo można rozsmakować się w doskonałej harmonii piosenek Grzegorza Ciechowskiego. 

Wielkie gratulacje dziewczyny!”

Justyna Steczkowska

„Słuchając ich mam wrażenie obcowania z muzyką szlachetną w brzmieniu, tworzącą aurę intymności . „Malarskość” i prostota płyty (…) jest dowodem na to, że można połączyć wyrafinowaną estetykę z komunikatywnością przekazu. Gratuluję !!”

Włodek Pawlik

Biała Flaga” jest jak grom z jasnego nieba! Zupełnie nowe, świeże podejście do twórczości Grzegorza Ciechowskiego z pasją jaką w dzisiejszych czasach trudno odnaleźć. Płyta jest rewelacyjna do samego początku do samego końca. Wielki Props!”

Polecam Eldo!

„Piosenki Republiki i Grzegorza Ciechowskiego na fortepian i wiolonczelę? Czemu nie. Szczególnie, gdy jest to tak dobrze zagrane. W wykonaniu Hanny i Dobrawy te kompozycje nabierają nowego smaku, a jednocześnie stają się kanwą do poszukiwań i improwizacji. Grają je z wyczuciem, ale nie zapominają o oryginalnych wykonaniach. Pokazują, że muzyka nie zna granic, a także to, że Ciechowski i Republika osiągnęli wymiar klasyki polskiej muzyki.”

Leszek Gnoiński

14.03.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival prezentuje:

„Biała Flaga” – HANIA RANI & DOBRAWA CZOCHER

bilety: 40 zł – I miejsca, 30 zł – II miejsca, 20 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.pl,  www.ebilet.plwww.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl