NIE BÓJ SIĘ! Posłuchaj nowego singla Marii Peszek

Maria Peszek KARABIN

Nowa płyta Marii Peszek zatytułowana KARABIN ukaże się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. Artystka udostępniła właśnie pierwszy singiel z tego krążka, do utworu POLSKA A B C i D zrealizowane zostało lyric video.

 

KARABIN to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy.

Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem. Płyta jest kolejnym projektem współtworzonym przez Marię z Michałem FOXEM Królem

„Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa” – mówi o nowym materiale artystka.

Krążek w przedsprzedaży zamówić można pod adresem: http://smarturl.it/MariaPeszekKarabin
Maria Peszek na facebook
Warner Music Poland na facebook