Biak & HWR: ruszył odsłuch i pre-order albumu „The Winners”

Biak_x_HWR_-_THE_WINNERS

Biak_x_HWR_-_THE_WINNERS

 

Od dziś (22.01) w serwisie Tidal posłuchać można wspólnej płyty Biaka (raper) i HWR-a (producent). W cyfrowej wersji można ją zamówić na sklep.maxflo.pl. Jak mówią sami artyści, album jest wierny klasycznemu brzmieniu lat 90. określanych nierzadko „złotą erą” hip-hopu. Oficjalna premiera krążka już 29.01 na kanale MaxFloRecTV. Prezentujemy tracklistę i okładkę płyty!

Przez blisko dekadę sumiennie zaznaczali swoją obecność na polskiej scenie rapowej. Szerszej publiczności dali się poznać, zawiązując wraz z Młodym MD kolektyw Heavy Mental. Udzielali się w wielu produkcjach czołowych polskich artystów. Jednocześnie gościli w dziesiątkach undergroundowych projektów. Zjeździli Polskę wzdłuż i wszerz. Po dobrze przyjętej płycie „Heavy Mental” w końcu przyszedł czas, by pokazać światu wynik współpracy jednego producenta z jednym raperem: Biak & HWR prezentują… „The Winners”!

Jak mówią sami artyści, płyta wierna jest klasycznemu brzmieniu lat 90. określanych nierzadko „złotą erą” hip-hopu. – Jest to swoisty hołd i nawiązanie do ówczesnego brzmienia wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. „The Winners” stanowi także podsumowanie naszej dotychczasowej wspólnej drogi muzycznej – opisują swój krążek Biak (MC) & HWR (producent).

Wydawnictwo zawiera 14 premierowych utworów, w tym single, takie jak: tytułowy „The Winners” (ft. Lilu), „Gotowy na wszystko”, „Saga” czy „Podnieś do góry broń”, który jako niespodzianka dla fanów trafił 21.01 do odsłuchu na MaxFloRecTV.

Pełne podsumowanie dotychczasowej wspólnej drogi muzycznej Biaka i HWR-a poznamy już 29.01 pod adresem: https://youtu.be/5ijEhdmBx6k?list=PLpCB8p2IAqdoPHgHp87eH7e9SDiw4soa4. Premierowych 14 utworów posłuchać możemy w każdej chwili w serwisie streamingowym Tidal (kliknij, aby przejść: http://listen.tidal.com/album/55908412).

Dodajmy, że albumu „The Winners” nie byłoby, gdyby nie kilkoro istotnych gości. Wokalnie w jego powstanie zaangażowali się: Lilu, Rakraczej, Kotzi, Uka, Młody MD oraz członek legendarnej, kalifornijskiej grupy Tha Alkaholiks, J-Ro. DJ-a HWR-a wsparli natomiast: DJ Kostek i DJ Eprom. Drugi z nich dodatkowo nadał płycie charakterystyczne brzmienie, miksując i masterując ją przy użyciu analogowych maszyn oraz taśmy. Poniżej prezentujemy pełną tracklistę.

 1. INTRO
 2. CZERWONE OCZY
 3. GOTOWY NA WSZYSTKO (FT. KOTZI)
 4. MÓJ HIP HOP
 5. PRACA PLUS PRACA
 6. RÓWNY ODDECH (FT. UKA, RAKRACZEJ)
 7. SAGA
 8. JEDEN ZNAK
 9. PODNIEŚ DO GÓRY BROŃ
 10. DUŻY PROCENT (FT. J-RO OF THA ALKAHOLIKS, MŁODY/HEAVY MENTAL, DJ KOSTEK)
 11. THE WINNERS (FT. LILU)
 12. ZŁE I DOBRE DNI
 13. OBRAZ (FT. MŁODY/HEAVY MENTAL)
 14. OUTRO (FT. DJ EPROM)

Patronat medialny nad krążkiem sprawują: Interia, Hip-hop.pl, RapDuma.pl, Freestyle.pl, FabrykaZespolow.pl, Brudnepoludnie.pl i Biznes-music.pl. Mecenatem objęła go fundacja Legalna Kultura.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)