TSA – remastery z oryginalnych taśm analogowych – już w sprzedaży!

TSA_tasmyJuż od dziś w sprzedaży – kolejne reedycje płyt legendy polskiego rocka – TSA! Płyty będzie można także nabyć i podpisać podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 2015!

TSA_HeavyMetalWorld TSA_Spunk TSA_TSA
Są to kolejne po „Procederze” wyjątkowe wydawnictwa: na nowo zremasterowane z oryginalnych taśm analogowych – pierwsze od lat wznowienia kultowych płyty TSA!
Słynny „czerwony” debiutancki album TSA, który ukazał się pierwotnie w 1983 roku, „Heavy Metal World” (polska wersja z 1984 r.) oraz „Spunk” (1984), reedycje tych płyt zawierają także odnowioną, tłoczoną szatę graficzną i są to wydania najbardziej zbliżone do oryginalnych krążków zespołu.

Stefan Machel, który odpowiedzialny był za prace nad reedycjami, komentuje: „Ostatnia edycja na CD tych albumów miała miejsce w 2004 roku i realizowana była w oparciu archiwum na taśmach DAT, które na dzień dzisiejszy pozostawiają pewien niedosyt jakości. Od tego czasu pojawiły się nowe znacznie doskonalsze możliwości przetworzenia nagrań analogowych w cyfrowe. Moim celem stało się jak najwierniejsze oddanie tego, co pierwotnie znalazło się na albumach winylowych w latach 80-tych z wykorzystaniem dobrodziejstw współczesnej techniki. Odnalazłem w swoim archiwum oryginalne analogowe taśmy tzw. „Master Tape”. Rozpoczęły się poszukiwania odpowiednio sprawnego magnetofonu do odtworzenia tych nagrań. Do przeprowadzenia konwersji niezbędny jest też wysokiej klasy przetwornik analogowo cyfrowy. Pierwsza sesja odbyła się z wykorzystaniem magnetofonów Studer w studio Radia Katowice. Zgrania podjął się znany realizator Jarek Toifl, użyczając swój referencyjny interface Apogee. W następnej kolejności Jarek dokonał masteringu wykorzystując do tego procesu tylko urządzenia analogowe. Celem było jedynie wyrównania poziomu nagrania bez utraty jego dynamiki. Dzięki tym zabiegom możemy dzisiaj słuchać TSA w najlepszej możliwej jakości. Dalsze reedycje sukcesywnie w miarę postępu prac z nadzieją na początek przyszłego roku.”

Grupa nieustannie również koncertuje i jest w rewelacyjnej formie, a tak wygląda plan koncertów zespołu:

27.11.2015 ZABRZE

Klub CK Wiatrak – g.20:00

ul. Wolności 395

 

28.11.2015 GOMUNICE

Klub Myzuczny Bogart – g.20:30

ul. Fabryczna 13

 

29.11.2015 WARSZAWA

Sala Mikolajska Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 – g.19:00

Europejskie Targi Muzyczne „Co Jest Grane 2015”

UWAGA – SET AKUSTYCZNY, PO WYSTĘPIE – SPOTKANIE Z FANAMI I PODPISYWANIE PŁYT!

 

04.12.2015 KRAKÓW

Klub Kwadrat – g.20:00

ul. Skarżyńskiego 1

 

06.12.2015 CZECHOWICE-DZIEDZICE

C.H. Stara Kablownia – Klub Chacharnia – g.20:00

ul. Legionów 83