Speculum – posłuchaj debiutanckiego singla!

Speculum Gdzie jest twoje krolestwo

12 lutego ukażę się nowy, drugi już w dorobku krążek Speculum, najbardziej ekscentrycznej i przewrotnej polskiej supergrupy, „Gdzie jest Twoje królestwo?” A już dziś ujawniamy okładkę i singiel, który promuje to wydawnictwo!

Pierwszym utworem, który promuje nowy album Speculum została kompozycja pod wdzięcznym tytułem „Ladyboy”„Nie jest to numer reprezentatywny dla całej płyty, bo jest ona bardzo zróżnicowana i bogata stylistycznie, ale na pewno daje obraz tego, że idziemy naprzód, nie oglądając się na debiut. To bardzo radiowy numer o, wbrew pozorom, wielkich problemach osobnika płci męskiej” – tak o piosence tej mówi sam zespół, a posłuchać jej można w tym miejscu. Autorem tekstu jest Tymon Tymański, natomiast za warstwę muzyczną odpowiedzialne jest całe Speculum.  

Okładkę do nowego krążka Speculum stworzył Ataman Tolovy, Badhed komentuje: „Pierwotnie okładka miała być inna, ale została ona zmieniona w trakcie nagrywania albumu. Uznaliśmy, że poprzedni projekt nie pasuje do obecnej zawartości zarówno muzycznej jak i tekstowej płyty. Wyszło tak ze względu na zmiany personalne, a co za tym idzie, pojawiły się zupełnie nowe pomysły. Obecny „front” to parafraza pewnej znanej okładki, przedstawiona przez z nas z lekkim dystansem.”

Nowy krążek Speculum nagrało już w nowym wokalistą na pokładzie, którym został Tymon Tymański, a nie był to jedyny aspekt płyty, w który zaangażował się ten artysta: „Tymon zadbał o szczegóły, smaczki aranżacyjne i wprowadził wiele niespodzianek, które bardzo wzbogaciły nasze surowe stricte rockowe kompozycje” – tłumaczy Kiwi, a Badhed dodaje: „Nagrałem już parę płyt w życiu ale ta jest zdecydowanie najlepsza. Tak właśnie się stało dzięki pomysłom Tymona. Zderzenie różnych światów muzycznych wyszło zdecydowanie na plus.” 

Natomiast Dr Yry tak opowiada o pracy nad albumem: „Nowa płyta na pewno będzie zaskakująca dla wielu, bo i dla nas w wersji finalnej jest. Ale właściwie można się było tego spodziewać. Przy pierwszej nie ingerowaliśmy z Piotrkiem w muzykę, poza układaniem form piosenek, z Tymonem poszliśmy krok dalej. Spory dość, bo doszło wiele instrumentów dętych, klawiszy, smyczków i tym podobnie. Tekstowo i stylistycznie jest też bardzo mocno zróżnicowana, co pokaże zresztą już pierwszy, raczej zaskakujący singiel. Praca z Tymonem była super, prawie tydzień spędzony u niego w domowym studiu był czymś wyjątkowym, tak jak i on jest wyjątkowym człowiekiem. W studiu, na zmianę – kilka godzin ciężkiej harówy, potem obowiązkowy, totalny relaks, wietrzenie głowy i dalej. My finalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu.”

Jako gość specjalny na płycie pojawia się także Olaf Deriglasoff.

Przypomnijmy, że Speculum zadebiutowało w październiku zeszłego roku albumem „Brak CD”, który nagrany został w bielskim 'dmb studio'. Płyta, która okazała się jedną z najbardziej bezkompromisowych pozycji zeszłego roku na polskim rynku rockowo metalowym, spotkała się ze sporym zainteresowaniem fanów i grupa miała okazję zaprezentować się na wielu koncertach, a 8 czerwca zagrała jako support Faith No More, po którym sam Mike Patton pogratulował formacji świetnego występu. Zespół działa w składzie: Dr Yry/El Doopa, Badhed, Kiwi i Monter/Cremaster oraz Tymon Tymański.

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH GRANIEM SINGLA – PROSZĘ O BEZPOŚREDNI KONTAKT.

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl
ww.facebook.com/speculum.band