VAN CANTO zapowiadają nowy album!

image003-16

W 2006 roku zespół VAN CANTO zadziwił metalowy świat rewolucyjnym pomysłem: wykonywać muzykę metalową tylko przy użyciu perkusji i głosu. 9 lat po tym wydarzeniu, po 5 wydawnictwach, które znalazły się w Niemczech w Top20, wyprzedanych trasach koncertowych i festiwalach (od Wacken do Australii), Van Canto rozpoczynają nowy rozdział w metalu: Vocal Metal Musical.

Vocal Metal Music rozwija to czym jest Van Canto. „Potrafimy nie tylko śpiewać i imitować gitary, ale nasze głosy także opowiadają. Przez 6 lat pracowaliśmy nad tym pomysłem – teraz możemy w końcu się nim podzielić ze światem” mówi Stef, założyciel zespołu.

Nowa płyta Van Canto zatytułowana będzie „Voices Of Fire” i ukaże się 11 marca 2016 roku. Specjalnie z tej okazji, zespół rozpoczął współpracę z niemieckim autorem bestsellerów, Christopherem Hardebuschem („The Trolls”), którego nowa powieść fantasy „Feuerstimmen” ukaże się również w marcu.

„Nie jesteśmy w stanie powiedzieć co było pierwsze: muzyka jako część powieści, czy powieść jako część albumu. Pracowaliśmy wspólnie z Christopherem Hardebuschem nad tą koncepcją. Nasze kompozycje inspirowały powieść i vice versa. Mówiąc prosto, stworzyliśmy świat pełen królestw, epickich bitew, smoków, ognia i bardów. Nie zawsze śmiertelnie poważny, ale pełen przygód żeby pobudzić wyobraźnię”mówi główny wokalista Sly, który pracował także nad powieścią.

Po raz pierwszy, Van Canto współpracowało z London Metro Voices – chórem, który można usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do filmu „Władca pierścieni”.

Album Van Canto „Voices Of Fire” ukaże się 11 marca 2016 roku.