Sami Mają Dość – wideo z więzienia

Do sieci trafił właśnie nowy utwór zespołu Sami. Przed laty członkowie grupy śpiewali: „Słońce świeci nad nami (…)”. Dziś z głośników możemy za to usłyszeć stanowcze „Mam dość!”. Piosence towarzyszy klip nakręcony w więzieniu. Występują w nim sami Sami, przypominając Smerfy. Całość przetłumaczona została na Polski Język Migowy. O co w tym wszystkim chodzi? Sprawdźcie SAMI!

– To nasz prawdziwie popandemiczny singiel. Mamy dość „zamkniętych drzwi, straconych dni i niewykorzystanych szans”. Mamy dość ograniczeń, również tych, które fundujemy sobie sami. Codziennie zmagamy się z jakimiś trudnościami, ale grunt, by nie stać się więźniem samych złych myśli. Stąd też pomysł na taki, a nie inny teledysk – mówi Kajetan Balcer, wokalista grupy. – Postawiliśmy na scenariusz surrealistyczny: jesteśmy zamknięci w areszcie śledczym, każdy z nas ma jakiś atrybut, co może kojarzyć się ze „Smerfami”. Zresztą polecam wytrwać do końca, wtedy wszystko stanie się jasne. Zaspoileruję tylko, że, choć w prawdziwym życiu nie zawsze działa to w tę stronę (śmiech), jestem w tym więzieniu „wybawcą z opresji”.

Twórcą teledysku jest Radosław Bereś z grupy Ace of Art. Singiel po raz kolejny został w pełni przetłumaczony na Polski Język Migowy. Za przekład odpowiada Joanna Huczyńska, którą fani zespołu mogli poznać przy okazji klipu do utworu pt. „Taki prosty”. Najnowszy singiel, „Mam dość”, dostępny jest już w największych serwisach streamingowych.

Czy, jak w pierwszej zwrotce nowej piosenki, przed Samymi „zamknięte drzwi” i „stracone dni”? A może, jak w drugiej, to właśnie „czas na wspaniałe dni”? Oceńcie SAMI!

****

Sami zadebiutowali w 2000 r. hitem „Lato 2000”. Szturmem wdarli się z nim wtedy na szczyty radiowych list przebojów, a refren „Słońce świeci nad nami, ogrzewa nasze nagie ciała promieniami (…)” nuciła cała Polska. Zespół ma na koncie 3 płyty, dziesiątki singli i setki koncertów, w tym na największych polskich scenach, m.in. w: katowickim Spodku, wrocławskiej Hali Stulecia, Operze Leśnej w Sopocie, amfiteatrze w Opolu, Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, łódzkiej Atlas Arenie czy hali Arena w Poznaniu. Nie obyło się też bez Superjedynki na KFPP w Opolu, którą Sami zgarnęli w 2001 r. Choć skład zespołu przez lata ulegał licznym zmianom, od czasu wielkiego debiutu grupa jest nieprzerwanie aktywna koncertowo oraz wydawniczo. Popandemiczni Sami to:

współzałożyciel bandu, gitarzysta basowy – Michał Laksa, duet wokalny – Magdalena Szerner Kajetan Balcer, gitarzyści – Michał Wala Maciej Balcer, pianista – Szymon Łęczycki, a także perkusista – Sylwester „Gilwa” Kuchta (w składzie koncertowym: Piotr Suchecki).

Źródło: mat. promocyjne