Lloyd Cole prezentuje teledysk „The Idiot”!

„The Idiot” to drugi singiel promujący album Lloyda Cole’a  „On Pain”. Do utworu powstał teledysk, który nakręcił Doug Arrowsmith z Feltfim. To kolejna współpraca Lloyda Cole’a z kanadyjskim twórcą filmowym, reżyserem klipu do poprzedniego singla zatytułowanego „Warm By The Fire”.

„The Idiot” został nakręcony w legendarnym barze Horseshoe w Toronto, a występują w nim tancerze Kaelin Isserlin (jako „David”) i Ryan Kostyniuk (jako „Jim”). Choreografię przygotowała Nyda Kwasowsky z Kanadyjskiej Narodowej Szkoły Baletowej. Tytuł utworu „The Idiot” to nawiązanie do albumu Iggy’ego Popa. Lloyd Cole, zainspirowany twórczością Iggy’ego Popa i Davida Bowiego z czasów, gdy ci mieszkali w Berlinie,  podkreśla wpływ, jaki wywarli na niego muzycy. Cole wyjaśnia: „Mam obsesję na punkcie czasu spędzonego z Bowiem i Iggym. Kiedy z jakiegoś powodu zacząłem śpiewać wers „Przestań być narkomanem”, pomyślałem, że mógłbym zamienić go w piosenkę opowiadającą piękną historię dwóch mężczyzn, którzy byli w bardzo poważnych tarapatach i jakimś cudem zdołali się uratować, przenosząc się do Berlina.” (źródło: Rolling Stone Germany)

Na płycie „On Pain” znalazło się osiem nowych utworów Cole’a, z których połowa powstała we współpracy z Neilem Clarkiem i Blairem Cowanem, członkami The Commotions. Album wyprodukowany przez Chrisa Merricka Hughesa został nagrany w studiu The Establishment, które znajduje się na poddaszu domu Lloyda w Massachusetts.

Lloyd Cole dzięki swojej działalności jako frontman Lloyd Cole and the Commotions oraz karierze solowej, zdobył pozycję jednego z najciekawszych autorów ery post-punkowej. Przeszedł kilka artystycznych przemian (od minimalizmu, przez styl  inspirowany folk-rockiem, po elektronikę), a jego twórczość zawsze stała na wysokim poziomie. Lloyd Cole and the Commotions wydali trzy albumy studyjne, dwukrotnie wchodząc do Top 10 i Top 20 sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Wszystkie albumy uzyskały status złotej płyty, a pięć z singli znalazło się na brytyjskiej liście Top 40.

Album „On Pain” ukazał się 23 czerwca.