Blur powraca! Nowy album „The Ballad Of Darren” już dostępny! 

Niespełna pół roku po tym jak Damon Albarn, Graham Coxon, Alex James i Dave Rowntree weszli do studia, by porozmawiać o nagrywaniu nowej płyty blur, wyczekiwany na całym świecie album „The Ballad of Darren” trafia do rąk fanów.
 
„The Ballad of Darren” to dziewiąta studyjna płyta Blur i pierwsza od 8 lat. Materiał wyprodukowany przez Jamesa Forda zawiera 10 nowych utworów nagranych w Londynie i Devon wiosną tego roku.
 
Ogłoszenie albumu 18 maja było ogromną niespodzianką dla fanów i zbiegło się w czasie z niewielkim, ale epickim koncertem w Colchester Arts Centre. Jednocześnie ukazał się singiel „The Narcissist”, a także zaprezentowano kultową już okładkę albumu ze zdjęciem słynnego brytyjskiego fotografa Martina Parra.

Album „The Ballad of Darren” ukazuje się po triumfalnym weekendzie nastadionie Wembley (8 i 9 lipca), kiedy odbyły się dwa szalenie emocjonalne koncerty Blur.
 

Poczucie doniosłości – napisał „Financial Times”, dając 5 gwiazdek.

Skrzący żywą energią zespołu w szczytowej formie – „Evening Standard”(★★★★★)

 
25 lipca, za pośrednictwem platformy Drift, Blur transmitować będzie koncert, który odbędzie się w Londynie, w Eventim Apollo, Hammersmith. Zorganizowany pod hasłem „blur present The Ballad of Darren” występ będzie pierwszym i jedynym, gdy zespół wykona album w całości na żywo, pozwalając fanom na całym świecie doświadczyć nowej płyty w ramach intymnego, jednorazowego wydarzenia muzycznego.

Bilety i informacje tutaj: https://driift.link/blur

Posłuchaj „The Ballad Of Darren”
Oto album, który oddaje geniusz Blur, ale przedstawia ich ze współczesnym charakterem. Wspaniale, że wrócili – ROLLING STONE UK ★★★★

Tytani Britpopu wracają w refleksyjnym nastroju. Po raz kolejny osiągnęli szczyt swoich możliwości – RECORD COLLECTOR ★★★★

Takiego albumu Blur jeszcze nie było, z gracją i spokojem na pierwszym planie, z łatwością tworzący jedność… Zacny dodatek do ich katalogu – CLASSIC POP★★★★

Wspaniały album-niespodzianka, którego istnienie w 2023 roku naprawdę ma sens – DIY ★★★★

Kolejna fantastyczna pozycja w dyskografii jednego z najwspanialszych britpopowych zespołów – THE UPCOMING  ★★★★★

„The Ballad of Darren”

„The Ballad of Darren” to pierwszy album Blur od 8 lat, na którym znalazło się 10 utworów. Materiał, który wyprodukował James Ford, powstawał w studiach w Londynie i Devon. „The Ballad of Darren” to dziewiąty albumBlur i następca pogromcy list sprzedaży „The Magic Whip” (2015). Okładkę płyty zdobi zdjęcie brytyjskiego fotografa Martina Parra. Płyta dostępna jest w wersji cyfrowej oraz różnych formatach CD i LP.

Blur

Od premiery debiutanckiego albumu „Leisure” w 1991 roku, Blur zrewolucjonizował brzmienie brytyjskiej muzyki popularnej. Zespół umieścił sześć rzędu płyt na szczycie listy sprzedaży na Wyspach„Parklife”(1994), „The Great Escape” (1995), „Blur” (1997), „13” (1999), „Think Tank”(2003) i „The Magic Whip” (2015), oraz wylansował serię hitów, które znalazły się w top 10 brytyjskiej listy przebojów, by wymienić tylko numery 1, czyli „Country House” i „Beetlebum”.

Jeden z największych brytyjskich zespołów ostatnich trzech dekad, Blur, wydał osiem albumów studyjnych i zdobył dziesięć nagród NME Awards, sześć nagród Q Awards, pięć nagród BRIT Awards oraz nagrodę Ivor Novello Award. Grupa zagrała na żywo dla tysięcy oddanych fanów na całym świecie.