Gwiazdy rocka i country razem. Halestorm i Ashley McBryde przedstawiają „Terrible Things”

Nagrodzona Grammy hardrockowa formacja Halestorm prezentuje nagrany w duecie z Ashley McBryde utwór „Terrible Things”. Piosenka pochodzi z ostatniej płyty kapeli, „Back From The Dead”.

– „Terrible Things” to piosenka o nadziei oraz wybaczeniu sobie i światu, w którym żyjemy – wyjaśnia wokalistka Halestorm, Lzzy Hale. – By podnieść emocje tego utworu, poprosiliśmy najlepszą artystkę z Nashville, Ashley McBryde, aby użyczyła swojego niesamowitego głosu. Jestem pod wielkim wrażeniem jej siły i jestem bardzo wdzięczna, że do nas dołączyła! Wiem, że przesłanie tego numeru będzie rezonować i inspirować. Jesteśmy niedoskonałymi istotami, a jednak zdolnymi do nieustannego czynienia zła. Nie tracę jednak nadziei, bo w swoich marzeniach nie jesteśmy tymi wszystkimi okropnymi rzeczami (Terrible Things).

– Uwielbiam Halestorm odkąd pamiętam – zapewnia McBryde. – Myślałam, że moi współpracownicy sobie żartują, kiedy powiedzieli, że Lzzy zapytała, czy chcę zaśpiewać z nimi „Terrible Things”. Okazało się, że to było na serio, więc oczywiście się zgodziłam. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę zaśpiewać z Lzzy. Jest fenomenalnym człowiekiem i kimś, kogo wciąż podziwiam.

„Billboard” zaprezentował właśnie odcinek „Unmasked” z udziałem Lzzy Hale. Seria krótkometrażówek, realizowana jest we współpracy z organizacjami propagującymi otwarty dialog na temat zdrowia psychicznego. W swoim odcinku Hale szczerze opowiada o zmaganiach z lękiem i syndromem oszusta oraz daje nadzieję innym walczącym z podobnymi problemami.

Wydany w ubiegłym roku album „Back From The Dead” zdobył powszechne uznanie krytyków – „Rolling Stone” zamieścił Q&A z Lzzy Hale w swojej sekcji Grammy Preview, a „Associated Press” stwierdziło, że „Back From The Dead „zdecydowanie znajdzie się w wyścigu o najlepszy hardrockowy/metalowy album roku”.

Zobacz na YT

Ashley McBryde

Ashley McBryde, wielokrotnie nagradzana gwiazda country, szlifowała swoje umiejętności, grając piosenki country w barach dla motocyklistów. Jej pierwsza wydana w dużej wytwórni płyta „Girl Going Nowhere” (Warner Music Nashville, 2018) oczarowała „The New York Times”, NPR, „Rolling Stone”, „Paste”, „The Washington Post”, zdobywając przy okazji nominację do nagrody Grammy dla najlepszego albumu country.

Jej kolejny album, „Never Will” został uznany przez „Rolling Stone” za jeden z najbardziej oczekiwanych wydawnictw roku, z kolei NPR umieścił jej 10-krotnie platynowy singiel „One Night Standards” w zestawieniu najlepszych piosenek 2019 roku. Płyta zapewniła artystce kolejną nominację do Grammy, natomiast nagrany przez duet Ashley McBryde i Carly Pearceutwór „Never Wanted To Be That Girl” zdobył Grammy i dotarł na szczyt listy przebojów.

Następnie jej kooperacyjny projekt „Ashley McBryde Presents: Lindeville” z udziałem takich twórców, jak Brothers Osborne, Brandy Clark, Pillbox Patti, Caylee Hammack, Aaron Raitiere czy Benjy Davis, zapewnił McBrydetrzecią z rzędu nominację do Grammy w kategorii Najlepszy album country, co czyni ją sześciokrotną nominowaną do nagrody.

Jej najnowszy, pnący się w górę list przebojów singiel „Light On In The Kitchen” dostępny jest razem z utworem „The Devil I Know”, a jej kolejne muzyczne nowości są w drodze.

Halestorm

Grupa Halestorm ewoluowała z młodzieńczej fantazji rodzeństwa Lzzy i Arejaya Hale’ów do jednej z najważniejszych rockowych grup XXI wieku. Kapela może pochwalić się ponad miliardem streamów, dwiema nominacjami do Grammy i jedną statuetką za nagranie „Love Bites (So Do I)”. W 2019 roku Lzzy Hale została okrzyknięta przez Loudwire „rockową artystką dekady”.

W skład zespołu poza frontmanką wchodzą Arejay Hale (perkusja), Joe Hottinger (gitara) i Josh Smith (bas). Halestorm to nie tylko twórcy rockowych hitów, ale także znakomita ekipa koncertowa, która dzieliła scenę z takimi legendami, jak Heaven & Hell, Alice Cooper i Joan Jett.