All Time Low wydaje długo wyczekiwany album „Tell Me I’m Alive”

Multiplatynowy rockowy zespół All Time Low wydał 9 studyjny album „Tell Me I’m Alive” nakładem Fueled By Ramen. Długo wyczekiwany, składający się z 13 utworów zestaw to pierwsze długogrające dzieło All Time Low od trzech lat, które jest rozpoczęciem nowego, ekscytującego rozdziału dla grupy.

Posłuchaj albumu „Tell Me I’m Alive”
 
Nagrywany w Los Angeles i Aspen z długoletnimi współpracownikami Zakkiem Cervinim [blink-182, Machine Gun Kelly, Halsey] i Andrew Goldsteinem [Maroon 5, Katy Perry, Jxdn], album wypełniają buntownicze riffy i głębokie introspekcje, które sprawią, że zespół osiąga nowe, porywające wyżyny kreatywności. Wśród najważniejszych utworów znajduje się pełen szczerych emocji, wprost stworzony do gremialnego śpiewania „Calm Down”, jak również wcześniej wydany „Sleepwalking”, który trafił na 1. miejsce w Alternative Radio i przekroczył 10 milionów streamów, a także emocjonalny numer  tytułowy „Tell Me I’m Alive” oraz „Modern Love” – anty-randkowy hymn wydany ironicznie w walentynki.
 
-„Tell Me I’m Alive’ to rozważania na temat samotności, izolacji i radzenia sobie z pułapkami świata, który – masz wrażenie – chciałby cię dopaść. Materiał powstał po tym jak wspólnie przeszliśmy przez kilka bardzo burzliwych lat, których początkiem była pandemia. Nie jest to płyta o pandemii, ale powstała po takim wydarzeniu, a jej tematyka jest z pewnością skoncentrowana na tym wydarzeniu. – mówi o albumie Frontman zespołu Alex Gaskarth – Niektóre piosenki są echem buntu i chęci ucieczki, inne są refleksyjne i pełne wyrzutów sumienia z powodu straconego czasu i tęsknoty za głębszymi związkami i głębszym znaczeniem. Chcieliśmy nadać płycie ton nadziei, ale ostatecznie jest ona o przetrwaniu i radzeniu sobie z beznadzieją. Mamy nadzieję, że nasi fani znajdą pocieszenie, kiedy zrozumieją, że nawet w naszych najniższych chwilach, może być ruch do przodu, wzrost, siła, które pozwolą odciąć się od tego, co już nam nie służy. Koniec końców to przesłanie wytrzymałości.”

Zobacz na YT

Aby uczcić nowy album, dziś wieczorem (17 marca) o godzinie 21:00 GMT/4:00 ET/1:00 PT, zespół będzie transmitował na żywo swój wyprzedany koncert w kultowej londyńskiej OVO Arena Wembley, dając fanom z całego świata miejsce w pierwszym rzędzie. Dostępne do oglądania poprzez stronę internetową On Airi aplikacje mobilne, kinowy livestream będzie przez dwa lata będzie dostępny w opcji na żądanie. Bilety można znaleźć na stronie http://onair.events/all-time-low-tell-me-im-alive. Wydany w Baltimore koncert jest ostatnim przystankiem na europejskiej trasie zespołu, która rozpoczęła się 19 lutego i obejmowała wyprzedane koncerty w Madrycie, Monachium, Hamburgu, Kolonii, Antwerpii i Dublinie. 

Dodatkowo All Time Low odwiedzi ponad 20 miast w ramach trasy koncertowej po Ameryce Północnej. Podczas „TELL ME I’M ALIVE On Tour” supportem będą Mayday Parade i Games We Play. Bilety dostępne na alltimelow.com.

Ostatni studyjny album All Time Low „Wake Up, Sunshine” został wydany w kwietniu 2020 roku i zadebiutował na 1. miejscu miejscu Billboard’s Top Rock Albums Chart. Według „Billboard ” :„Album jest najbardziej żywiołowym zestawem All Time Low do tej pory, łącząc hałaśliwy charakter zespołu z potężnymi gitarami i hymnicznymi melodiami.” „Forbes” chwalił kolekcję jako „album, który eksploduje młodzieńczą bujnością i energią występów na żywo”, podczas gdy „Nylon” oświadczył „All Time Low chce, aby ich nowy album sprawił, że poczujesz się dobrze”

All Time Low

All Time Low bez wątpienia znaleźli swoją niszę w popkulturze. Kwartet z Maryland zdobywał szczyty list przebojów, wyprzedawał koncertowe hale na całym świecie i nagrał co najmniej kilka niezaprzeczalnych hymnów. Ich pięć albumów z rzędu znalazło się w pierwszej dziesiątce listy Billboard Top 200. W dorobku mają także multiplatynowe, platynowe i złote wyróżnienia. Wywarli ponadto niemały wpływ na innych artystów: 5 Seconds of Summer coverowali ich utwory, Cheat Codes i Pierce the Veil skorzystali z możliwości współpracy, a ich muzyka trafiła do filmów takich wizjonerów, jak Tim Burton i Diablo Cody. Mówiąc o ich wpływie, „Rolling Stone” zaliczył nawet „So Wrong, It’s Right” do 50 największych albumów pop-punkowych.

W 2020 roku All Time Low wznieśli się na nowe wyżyny sukcesu dzięki ósmemu długogrającemu albumowi, „Wake Up, Sunshine”. Płyta, która zadebiutowała na liście Top Rock Albums, zawiera utwór „Monsters” [feat. blackbear] , który stał się największym hitem w karierze zespołu. Singiel utrzymał się na 1. miejscu Billboard Alternative Airplay Chart przez bezprecedensowe 18 tygodni, stając się najdłużej notowaną piosenką w historii formatu Modern Rock. Numer „Monsters” nie tylko pokrył się platyną, ale i otrzymał nagrodę iHeartRadio Music w kategorii Alternative Rock Song of the Year. Ponadto piosenka doczekała się nowej wersji z udziałem Demi Lovato.

“Tell Me I’m Alive” Tracklist
01 Tell Me I’m Alive
02 Modern Love
03 Are You There
04 Sleepwalking
05 Calm Down
06 English Blood, American Heartache
07 The Sound Of Letting Go
08 New Religion
09 The Way You Miss Me
10 I’d Be Fine If I Never Saw You Again
11 Kill Ur Vibe
12 Other Side
13 Lost Along The Way