Gayle czerpie siłę z nienawiści. Nowy singiel „everybody hates me”

Posłuchaj 'everybody hates me’

– Na pewnym etapie życia czułam, że nie jestem szanowana a wszystko, co robię jest rozszarpywane na strzępy. Szczerze mówiąc, czułam się tak, jakby wszyscy mnie nienawidzili. Jednak nie miałam wrażenia, że tonę, wręcz przeciwnie, dodawało mi to siły. Zrozumiałam bowiem, że nie muszę robić niczego dla nikogo. Bo kiedy wszyscy cię nienawidzą, równie dobrze możesz polubić siebie i robić to, co chcesz – Gayle.

Gayle, nominowana do Grammy, multiplatynowe gwiazda z ponad 2 miliardami streamów, przedstawia najnowszą piosenkę „everybody hates me”, w której odnajduje wolność w wyzwaniach i trudach życia. W opartym na riffach, rockowym utworze wokalistka wygłasza śmiałe, ale i pełne wrażliwości słowa na tle punkowego rytmu perkusji. Singiel „everybody hates me” ukazuje się zaledwie tydzień przed rozpoczęciem 15-dniowej trasy GAYLE w roli gościni na trasie Taylor Swift „The Eras Tour”. Później wokalistka dołączy do P!NK podczas europejskiego tournée „Summer Carnival”.

„everybody hates me” to pierwsze wydawnictwo GAYLE od czasu opublikowanego w 2022 roku „a study of the human experience volume two and a half”, na którym znalazły się alternatywne wersje wybranych utworów z jej dwóch uznanych EP-ek: „a study of the human experience volume one” i „a study of the human experience volume two”. Niepokorna i ekspresyjna songwriterka pracuje obecnie nad nową muzyką, którą poznamy już wkrótce.

Zobacz na YT

Gayle niedawno ruszyła ze swoim kanałem na Discord, gdzie będzie pogłębiać więź z fanami i dzielić się z nimi ekskluzywnymi wiadomościami. Właśnie za pośrednictwem Discord, artystka ujawniła okładkę „everybody hates me” i planuje tam zwiastować nadchodzące utwory. Serwer opiera się na ponad 1,5 miliona fanów Gayle na różnych platformach.

W 2022 rok Gayle zdobyła nominację do Grammy w kategorii Piosenka roku za przebój „abcdefu”, co tylko dopełniło serię rozmaitych wyróżnień dla artystki. Ostatnio otrzymała nominacje do American Music Awards, People’s Choice Awards, Kids’ Choice Awards czy po dwie nominacje do MTV EMAs i MTV Video Music Awards. Ponadto została finalistką Billboard Music Awards. Znalazła się również na liście Billboard „21 najbardziej wpływowych przed 21” („21 Under 21”) oraz w zestawieniu „Potęga młodego Hollywood” („Power of Young Hollywood”) opublikowanym przez „Variety”.

Triumfalny 2022 rok, Gayle rozpoczęła od wydania debiutanckiej EP-ki „a study of the human experience volume one”, na której znalazł się megahit „abcdefu„, który w USA dwukrotnie pokrył się platyną, zgromadził ponad 2 miliardy streamów i trafił na szczyt list przebojów na całym świecie. „Nylon” napisał, że to „najlepsza piosenka o rozstaniu 2022 roku”, z kolei „Los Angeles Times” pisał o „cudownie kąśliwym grunge-popowym sztosie”. Singiel dotarł do 3. pozycji Billboard Hot 100 i przez 3 tygodnie z rzędu utrzymywał się na szczycie Top 40 radio charts w Stanach Zjednoczonych. „abcdefu” trafiło także do rocznych podsumowań „Best Songs of 2022 So Far” takich tytułów, jak „Billboard”, „Rolling Stone” i „UPROXX”.